K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) AUDI R8 V10-5.2L F/I, 2009-2015 (2 PER BOX)

K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) AUDI R8 V10-5.2L F/I

K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) AUDI R8 V10-5.2L F/I, 2009-2015 (2 PER BOX)

601,14

Varastossa

601,14

Auton alkuperäiseen suodatinkoteloon sopiva K&N vapaavirtaussuodatin, joka mahdollistaa alkuperäistä tehokkaamman ilman virtauksen. Suodattimen voi pestä, öljytä ja uudelleenkäyttää, joten et tarvitse autoosi tämän jälkeen enää uusia ilmansuodattimia. Säästät siis lompakon lisäksi myös luontoa.

Tehokkaan ilmavirtauksen vuoksi ei tarvitse tinkiä suodatuskyvystä – sen todistavat K&N vapaavirtaussuodattimet.

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

  • Pestävä ja uudelleen käytettävä
  • Sopii alkuperäiseen suodatinkoteloon
  • Kestää koko auton elinkaaren ajan
  • Ekologinen
  • Lisää tehoa

    K&N:n paneelimalliset vapaavirtaussuodattimet tuovat yleensä moottoriin noin 1-4 hevosvoimaa lisää johtuen kasvaneesta ilmavirtauksesta. Tämän lisäksi vapaavirtasuodattimen ansiosta auton kaasuvaste paranee.

    K&N ilmansuodattimen huolto

    Suosittelemme ostamaan suodattimen lisäksi myös K&N ilmansuodattimien huoltopaketin, johon sisältyy pesuaine ja öljy. Suodattimen huolto ja pesu kannattaa suorittaa noin kaksi kertaa vuodessa, tai viimeistään 80 000 kilometrin välein.

    K&N on suunnitellut ja valmistanut vapaavirtausilmansuodattimia jo vuodesta 1969 lähtien. K&N on alan uranuurtajia — sen todistaa esimerkiksi se, että K&N on keksinyt koko vapaavirtausilmansuodattimen konseptin.

    Halutessasi asiakaspalvelumme auttaa yhteensopivuuden varmistamisessa: info@vauhtiveikot.fi

    Arviot

    Tuotearvioita ei vielä ole.


    Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) AUDI R8 V10-5.2L F/I, 2009-2015 (2 PER BOX)”