Eibach Pro-Kit madallusjouset OPEL CALIBRA A (85_) 04.1993 – 07.1997 / 2.5 i 16V

Eibach Pro-Kit madallusjouset

Eibach Pro-Kit madallusjouset OPEL CALIBRA A (85_) 04.1993 – 07.1997 / 2.5 i 16V

364,21

Varastossa

364,21

Eibach Pro-Kit madallusjouset ovat erinomainen valinta, kun haluat alustalta parempaa suorituskykyä — ne eivät ole syyttä maailmanlaajuisesti autoharrastajien ykkösvalinta silloin kun haetaan alustalta hieman parempaa suorituskykyä. Pro-Kit jousisarjan ansiosta Eibach onkin tullut maailmalla tunnetuksi laadukkaista jousitusjärjestelmistään. Eibach Pro-Kit madallusjousien avulla parannat auton ajo-ominaisuuksia sekä ulkonäköä, ajomukavuutta uhraamatta.

Akselimassat (etuakseli/taka-akseli): 980 / 880
Madallus (etuakseli/taka-akseli): 30 mm / 30 mm
Huomautukset: A,18,20
Jousien määrä: 4 kpl
Osanumero: E6530-140

Tuotetunnus (SKU): 21587fa6d54d Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Automalli, johon tuote sopii:
OPEL CALIBRA A (85_)
Vuosimalli: 04.1993 – 07.1997
Moottori: 2.5 i 16V

  • 5 vuoden takuu
  • TÜV-hyväksytty
  • Erinomainen ajotuntuma
  • Patentoitu progressiivinen jousiprofiili
  • Suunniteltu toimimaan täydellisesti alkuperäisten iskunvaimentimien kanssa
  • Korroosiosuojaus!
  • ISO 9001- ja QS 9000-standardit

Maailmankuulu Eibach Pro-Kit jousitusjärjestelmä parantaa auton ajettavuutta ja tuo samalla myös hieman ulkonäköä. Pro-Kit on suunniteltu ennen kaikkea ajettavuuden kehittämiseen, eikä pelkästään madaltamiseen.

Laadukkaat Pro-Kit madallusjouset laskevat auton painopistettä vähentäen auton keulimista kiihdytettäessä, kallistumista käännöksissä ja etupään laskua jarrutettaessa. Samalla auto myös madaltuu ja ulkonäkö parantuu. Vie ajonautinto seuraavalle tasolle Pro-Kitin avulla!

Huomio

-Madallus voi vaihdella ilmoitetusta (johtuen moottorista, vaihteistosta, alkuperäisten jousien kunnosta tai mahdollisista tehtaalla suoritetuista madallustoimenpiteistä )
-Ei nelivetoihin
-Ei autoihin, joissa on automaattinen korkeudensäätöominaisuus

Tiukemmat madallusjouset tekevät liian kuluneista iskunvaimentimista helpommin huomattavia— tästä syystä suosittelemme vaihtamaan samalla myös iskunvaimentimet uusiin, mikäli niissä on havaittavissa selvää kulumista, sillä se on helppo tehdä jousien vaihdon yhteydessä. Auto kannattaa käyttää varmuuden vuoksi myös nelipyöräsuuntauksessa jousien vaihdon jälkeen.

Jokainen sarja on suunniteltu ja testattu Eibachin autoinsinöörien toimesta.

Osien yhteensopivuuden voit myös tarkistaa kysymällä asiakaspalvelustamme: info@vauhtiveikot.fi

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Eibach Pro-Kit madallusjouset OPEL CALIBRA A (85_) 04.1993 – 07.1997 / 2.5 i 16V”

Kaikki myymämme Eibach-tuotteet ovat TÜV-hyväksyttyjä. Automallikohtaisen TÜV-todistuksen saat ladattua täältä: vauhtiveikot.fi/eibach-todistukset