Eibach Sportline madallusjouset AUDI A3 SEDAN (8VS, 8VM) 04.2012 – / 1.8 TFSI quattro, 2.0 TFSI quattro, 1.6 TDI quattro, 2.0 TDI quattro, 40 TFSI quattro, 40 TDI quattro
308,55€
Eibach Sportline on äärimmäinen madallusjousisarja, joka on kehitetty äärimmäisiä autoharrastajia varten — heille, jotka kaipaavat alustalta huippuluokan suorituskykyä ratapäivillä ja katuajossa, sekä mahdollisimman pientä maavaraa, mutta eivät välttämättä tahdo pilata ajomukavuutta.
Akselimassat (etuakseli/taka-akseli): 1100 / 1075
Madallus (etuakseli/taka-akseli): 45 mm / 35-40 mm
Huomautukset: A,18,170,237
Jousien määrä: 4 kpl
Osanumero: E20-15-021-05-22
- Kuvaus
- Arviot (0)
- TÜV-hyväksyntä
Kuvaus
Automalli, johon tuote sopii: AUDI A3 SEDAN (8VS, 8VM)
Vuosimalli: 04.2012 –
Moottori: 1.8 TFSI quattro, 2.0 TFSI quattro, 1.6 TDI quattro, 2.0 TDI quattro, 40 TFSI quattro, 40 TDI quattro
- 5 vuoden takuu
- TÜV-hyväksyntä
- Äärimmäinen suorituskyky yhdistettynä tyylikkääseen madallukseen
- Rata-auton kaltainen ohjattavuus
- Madaltaa enemmän, kuin Eibach Pro-Kit madallusjouset
- Progressiivinen jousiprofiili
- Korroosiosuojattu
- ISO 9001- ja QS 9000-standardoitu
Sportline on asteen urheilullisempi kuin Eibachin Pro-Kit madallusjousisarja. Sportline madallusjousilla saavutat huippuluokan ajettavuuden madaltamalla merkittävästi auton painopistettä. Matalamman painopisteen ja tiukemman jousituksen ansiosta vähennät auton etupään painumista jarrutettaessa, keulimista kiihdytettäessä sekä kallistumista käännöksissä. Tällöin myös renkaiden pito paranee, mikä puolestaan näkyy parempina kierrosaikoina. Patentoidun progressiivisen jousiprofiilin ansiosta sinun ei tarvitse tuhota ajomukavuutta.
Yhdistämällä Eibach Sportline madallusjouset urheilullisempiin iskunvaimentimiin ja kallistuksenvakaajaan, voit viedä auton ajo-ominaisuudet täysin seuraavalle tasolle.
Huom!
-Madallus on laskettu auton vakioversion korkeudesta. Myös auton moottoriversio, vaihteisto, kuluminen yms. voivat vaikuttaa todellisen madalluksen määrään.
-Ei sovellu autoihin, joissa on automaattinen korkeudensäätöominaisuus
-Ei nelivetoihin
Iskunvaimentimet kannattaa vaihtaa uusiin jousten vaihdon yhteydessä, mikäli niissä on havaittavissa selvää kuluneisuutta – nyt se on helppo tehdä lähes samalla vaivalla. Auto kannattaa käyttää varmuuden vuoksi myös nelipyöräsuuntauksessa jousien vaihdon jälkeen.
Eibachin autoinsinöörien suunnittelema ja testaama jousisarja.
Tarvittaessa asiakaspalvelumme varmistaa tuotteen yhteensopivuuden autosi kanssa: info@vauhtiveikot.fi
Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Eibach Sportline madallusjouset AUDI A3 SEDAN (8VS, 8VM) 04.2012 – / 1.8 TFSI quattro, 2.0 TFSI quattro, 1.6 TDI quattro, 2.0 TDI quattro, 40 TFSI quattro, 40 TDI quattro”
Kaikki myymämme Eibach-tuotteet ovat TÜV-hyväksyttyjä. Automallikohtaisen TÜV-todistuksen saat ladattua täältä: vauhtiveikot.fi/eibach-todistukset





Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.