MTS Technik madallusjouset Audi COUPE B2 (81/85) 81, 855, 856 1.6 / 1.8 07/1980 – 10/1988, 60 mm (vain taka-akselille)

MTS Technik madallusjouset MTSXVO023HA

MTS Technik madallusjouset Audi COUPE B2 (81/85) 81, 855, 856 1.6 / 1.8 07/1980 – 10/1988, 60 mm (vain taka-akselille)

121,00€

Varastossa

121,00€

Onko mielessäsi tyypillinen kysymys: miten madaltaa auto helposti? Vastaus on MTS Technikin TÜV -hyväksytyt madallusjouset. Nämä laadukkaat kylmävalssatusta teräksestä valmistetut madallusjouset ovat kestävä ratkaisu autosi madallukseen.

Jousien lukumäärä: 2 kpl (taakse)
Takuu: 2 vuotta, ilman kilometrirajoitusta

Tuotetunnus (SKU): VV2-MTSXAU015HA Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Sopii näihin automalleihin
Vieritä taulukkoa sivulle päin nähdäksesi sen kokonaan.
Merkki Malli Moottori Vuosi Tyyppi Moot.koodi Teho (kW) Vetotapa Korimalli
Audi COUPE B2 (81/85) 1.6 07/1980 – 10/1988 81, 855, 856 YN 55 FWD (Front-Wheel Drive) Coupe
Audi COUPE B2 (81/85) 1.8 07/1980 – 10/1988 81, 855, 856 DD 55 FWD (Front-Wheel Drive) Coupe

Alustasarjan tiedot:

TÜV -hyväksyntä: kyllä
Takuu: 2 vuotta
Madallus (etuakseli/taka-akseli): 60 mm / 60 mm
Tuotekoodi: VV2-MTSXAU015HA
– Näitä madallusjousia voidaan käyttää vain lyhennettyjen iskunvaimentimien kanssa.
– Ilman vakio-urheilujousitusta.
– Ei sovellu 4×4-malleihin.
– Ei sovellu GTI/GLI/GTE/GLE/GSI-malleihin.
– Jos autoon on asennettu muita kuin vakiovarusteita (esim. vetokoukku, nestekaasulaitteisto), auton todellinen madallus voi poiketa ilmoitetusta.

MTS Technik -madallusjouset:

Kylmävalssattua saksalaista terästä.
Pulverimaalattu pinta, joka takaa erinomaisen korroosiosuojauksen.
2 vuotta takuuta täysin ilman kilometrirajoitusta.

Mikäli autoa ajettaessa halutaan saavuttaa parempi tietuntuma, on madallusjousien hankkiminen ensimmäisiä suositeltavia parannuksia. Auton madaltaminen tuo alustaan jäykkyyttä, ja matalamman painopisteen ansiosta sen vakaus paranee mutkissa sekä kovemmissa nopeuksissa. Tietuntuman ohessa madaltamisella saadaan merkittävä parannus auton ulkoiseen olemukseen. Kohtuuhintaisimpia vaihtoehtoja auton madaltamiseen ovat madallusjouset. Näin on mahdollista pitää auton alkuperäiset iskunvaimentimet, mutta tuoda silti autoa matalammalle. MTS Technik on kauan alalla toiminut eurooppalainen alustanosien valmistaja ja toimittaja. Nämä TÜV -hyväksynnällä varustetut madallusjouset ovat hyvästä laadustaan huolimatta hyvin edullisia. MTS Technik madallusjouset valmistetaan korkealaatuisesta saksalaisesta kylmävalssatusta teräksestä, jonka ansiosta jouset ovat todella lujia ja erittäin hyvin iskuja kestäviä. MTS Technikin madallusjousilleen myöntämä 2 vuoden takuu ilman kilometrirajoitusta osoittaa selvästi heidän tuotteidensa laadun.

Puolalainen ajoneuvojen alustanosien valmistaja MTS Technik on ollut alalla pian parikymmentä vuotta, ja heidän huippulaajasta madallusjousien valikoimastaan on valittavissa madallusjousia laajaan automallivalikoimaan. MTS Technik on asettanut tavoitteekseen olla suurin korkealaatuisten, mutta kuitenkin samalla edullisten, ajoneuvojen alustanosien valmistaja ja toimittaja. Madallusjousien valikoimansa MTS Technik on halunnut painottaa varsinkin eurooppalaista autokantaa huomioiden ja tarjoaa vaihtoehtoja alustoissa aina tuoreimmista malleista klassikoihin asti. Osoitus MTS Technikin laadusta on saksalaisen viranomaisen KBA:n antama TÜV-sertifikaatti MTS Technik alustoille ja madallusjousille.

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “MTS Technik madallusjouset Audi COUPE B2 (81/85) 81, 855, 856 1.6 / 1.8 07/1980 – 10/1988, 60 mm (vain taka-akselille)”