BMW M3 F80 (2014–2018) – osat ja tarvikkeet
M3 F80 on M3:n sedanversio, jota valmistettiin vuosina 2014–2018 kaksoisturboahdetulla kuusisylinterisellä moottorilla.
Matalampi asento syntyy madallusjousilla, ja kallistuksenvakaaja vähentää korin kallistelua. Turbomoottoriin on tarjolla välijäähdyttimiä, turbotarvikkeita ja ilmansuodattimia. Ulkonäköä päivität lipoilla ja splittereillä, helmalevikkeillä ja takaspoilerilla.
Osa tuotteista sopii vain tiettyyn moottoriin – tarkista sopivuus vielä tuotesivulta.
Lipat & Splitterit – F80
-
3-sarja, BMW, Korin tuning-osat, Lipat & Splitterit
Etulippa BMW M3 F80 sedan 2012–2018 – mattamusta
267,90€ABS-muovista valmistettu etulippa kuuluu BMW M3 F80 -mallin etuosaan. Lipan paikka on M3-etupuskurissa, ja osan väri on mattamusta.
-
3-sarja, 4-sarja, BMW, Korin tuning-osat, Lipat & Splitterit
Etulippa BMW M3 F80 sedan, M4 F82 coupé ja F83 cabrio 2013–2021 – Hiilikuitua, kiinnitys koko puskuriin, hiilikuitu
257,90€Hiilikuidusta valmistettu etulippa sopii BMW M3 F80- ja M4 F82/F83 -malleihin. Lipan paikka on etupuskurissa, johon se kiinnittyy koko puskurin leveydeltä. Asennus kannattaa jättää ammattilaisen tehtäväksi.
-
3-sarja, 4-sarja, BMW, Korin tuning-osat, Lipat & Splitterit
Etulippa BMW M3 F80 sedan, M4 F82 coupé ja M4 F83 avoauto 2013–2021 – Hiilikuitua, kiinnitys puskurin alaosaan, hiilikuitu
265,90€Tämä etulippa on tehty hiilikuidusta, ja lippa sijoittuu BMW M3 F80:n ja M4 F82/F83:n etupuskurin alaosaan. Paikalleen lippa kiinnitetään ruuveilla sekä ajoneuvokäyttöön tarkoitetulla liimalla. Työ kannattaa jättää ammattiasentajalle.
-
3-sarja, 4-sarja, BMW, Korin tuning-osat, Lipat & Splitterit
Etulippa BMW M3 F80 sedan, M4 F82 coupé ja M4 F83 cabriolet 2013–2020 – ABS-muovia, kiinnitys koko puskuriin, kiiltävä musta
203,90€Tämä etulippa on tarkoitettu BMW M3 F80:n sekä M4 F82:n ja F83:n etupuskuriin. Lippa kiinnittyy etupuskurin alareunaan, ja se on valmistettu ABS-muovista kiiltävän mustaksi. Asennus kannattaa teettää ammattilaisella.
-
Korin tuning-osat, Lipat & Splitterit, Yleismalliset
Etupuskurin siivekkeet BMW M3 F80 ja M4 F82/F83, musta
50,90€Mustat etupuskurin siivekkeet (canards) BMW M3:een ja M4:ään. Siivekkeet antavat keulalle kilpahenkisen ilmeen.
Tuoteryhmät – F80
-
Madallusjouset
14 tuotteet -
Alustasarjat (kiinteä korkeus)
1 tuote -
Kallistuksenvakaajat
1 tuote -
Turbotarvikkeet
3 tuotteet -
Ilmansuodattimet
2 tuotteet -
Välijäähdyttimet
2 tuotteet -
H-Profiili kiertokanget
1 tuote -
Lipat & Splitterit
5 tuotteet -
Helmalevikkeet
2 tuotteet -
Diffuusorit
1 tuote -
Säleiköt (maskit)
1 tuote -
Takaspoilerit
1 tuote
Yleismalliset osat
Nämä osat eivät ole automallikohtaisia – ne sopivat moneen autoon, mutta vaativat usein sovitusta.
-
Välijäähdyttimet
60 tuotteet -
Lipat & Splitterit
26 tuotteet -
Turbotarvikkeet
11 tuotteet -
Takaspoilerit
9 tuotteet -
Kuppipenkit
8 tuotteet -
Turboahtimet
8 tuotteet -
Erikoistyökalut
7 tuotteet -
Kaarilevikkeet
6 tuotteet -
Jäähdyttimet
5 tuotteet -
Helmalevikkeet
4 tuotteet -
Tarvikkeet
4 tuotteet -
Ilmansuodattimet
2 tuotteet -
Diffuusorit
1 tuote -
Istuinkonsolit
1 tuote -
Kaasuläpät
1 tuote -
Kaasuttimet
1 tuote -
Katkaisijat ja kytkinpaneelit
1 tuote -
Paisuntasäiliöt
1 tuote -
Penkkikiskot ja -kiinnikkeet
1 tuote -
Pyöränpultit ja mutterit
1 tuote -
Sähkötarvikkeet
1 tuote -
Vesipumput
1 tuote -
Yleismalliset johtosarjat
1 tuote






