Katkaisijat ja kytkinpaneelit

Kytkinpaneelilla ohjaat lisävaloja, pumppuja ja muita lisälaitteita yhdestä paikasta. Suurin osa osaston paneeleista on TurboWorksin malleja, joissa on 1–6 kytkintä. Osassa on lisäksi USB-latausliitännät, pistorasia tai jännitemittari.

Monessa paneelissa sulakkeet tai automaattisulakkeet ovat valmiina, ja IP68-luokitellut mallit ovat vesitiiviitä. Isompiin kytkentöihin on virranhallintapaneeli, kuuden kytkimen paneeli releineen sekä kosketuspaneelit kuudelle ja kahdeksalle virtapiirille. Kilpa-autoon sopivat päävirtakatkaisijat, käynnistysnappi sytytyspaneelilla ja suojakannellinen sytytyskytkin.

Johdotukseen tarvittavat sulakerasiat, releet ja liittimet löydät osastosta Sähkötarvikkeet. Lisämittarit ovat osastossa Mittarit ja anturit.

Epävarma, mikä paneeli riittää? Kerro, montako laitetta haluat kytkeä ja mihin paneeli tulee, niin autamme valinnassa.

Tavoitat meidät: info@vauhtiveikot.fi / 0503112250 (myös Whatsapp)

Suodata tuotteita