MTS Technik madallusjouset Ford FOCUS III (DYB) – 1.5 EcoBoost / 1.5 TDCi / 1.5 TDCi ECOnetic 09/2014 – 05/2018, 30 mm (vain etuakselille)

MTS Technik madallusjouset MTSXVO023HA

MTS Technik madallusjouset Ford FOCUS III (DYB) – 1.5 EcoBoost / 1.5 TDCi / 1.5 TDCi ECOnetic 09/2014 – 05/2018, 30 mm (vain etuakselille)

122,00€

Varastossa

122,00€

Onko mielessäsi tyypillinen kysymys: mikä on helpoin tapa madaltaa autoa? Vastaus kysymykseen on MTS Technikin TÜV -hyväksytyt madallusjouset. Nämä saksalaisesta teräksestä valmistetut laadukkaat madallusjouset tarjoavat kestävän ratkaisun autosi madaltamiseen.

Jousien lukumäärä: 2 kpl (eteen)
Takuu: 2 vuotta, ilman kilometrirajoitusta

Tuotetunnus (SKU): VV1-MTSXFO146VA Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Sopii näihin automalleihin
Vieritä taulukkoa sivulle päin nähdäksesi sen kokonaan.
Merkki Malli Moottori Vuosi Tyyppi Moot.koodi Teho (kW) Vetotapa Korimalli
Ford FOCUS III (DYB) 1.5 EcoBoost 09/2014 – 05/2018 – M8DA;M8DB 110 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback
Ford FOCUS III (DYB) 1.5 EcoBoost 09/2014 – 05/2018 – M9DA;M9DB 132 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback
Ford FOCUS III (DYB) 1.5 EcoBoost 09/2014 – 05/2018 – M9DA;M9DB 134 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback
Ford FOCUS III (DYB) 1.5 TDCi 09/2014 – 05/2018 – XXDA;XXDC;XXDD 70 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback
Ford FOCUS III (DYB) 1.5 TDCi 09/2014 – 05/2018 – XWDA;XWDE;XWDB;XWDC;XWDD 88 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback
Ford FOCUS III (DYB) 1.5 TDCi ECOnetic 09/2014 – 05/2018 – XXDB;AEDA 77 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback

Alustasarjan tiedot:

TÜV -hyväksyntä: kyllä
Takuu: 2 vuotta
Madallus (etuakseli/taka-akseli): 30 mm / 35 mm
Tuotekoodi: VV1-MTSXFO146VA
– Jos autoon on asennettu muita kuin vakiovarusteita (esim. vetokoukku, nestekaasulaitteisto), auton todellinen madallus voi poiketa ilmoitetusta.

MTS Technik -madallusjouset:

Kylmävalssattua saksalaista terästä.
Laadukas pulverimaalattu pinta takaa kestävän suoja korroosiota vastaan.
2 vuotta takuuta ilman kilometrirajoitusta.

Jäykempää tietuntumaa etsivälle kuljettajalle auton madaltaminen on ensimmäisiä parannuksia, joita on suositeltavaa tehdä. Auton madaltamisella saavutetaan merkittäviä parannuksia kaarreajettavuuteen ja kovempiin nopeuksiin, sillä ajoneuvon alustasta tulee jäykempi, sen korin painopistettä saadaan matalammalle ja kori ei kallistele yhtä paljoa. Ajotuntuman lisäksi madaltamisella voi parantaa huomattavasti auton tyylikkyyttä. Helpoimpia ja edullisimpia vaihtoehtoja ajoneuvon madaltamiseen ovat madallusjouset. Näin voidaan pitää auton alkuperäiset iskunvaimentimet, mutta laskea silti auton korkeutta. MTS Technik on pitkään alalla ollut eurooppalainen alustanosien valmistaja ja toimittaja. Nämä TÜV -hyväksynnällä varustetut ja korkealla laadulla valmistetut madallusjouset ovat lisäksi edullisia, mikä tekee niistä järkevän valinnan. Erittäin laadukkaita MTS Technik madallusjousista tekee niiden valmistusprosessi sekä materiaalit, sillä ne valmistetaan kylmävalssatusta saksalaisteräksestä, jolla aikaansaadaan kova lujuus ja hyvä iskunkestävyys. MTS Technikin madallusjousilleen myöntämä 2 vuoden takuu ilman kilometrirajoitusta on selkeä osoitus MTS tuotteiden laadusta.

Puolalainen ajoneuvojen alustanosien valmistaja MTS Technik on toiminut alalla pian 20 vuotta, ja heidän tuhansien madallusjousien valikoimastaan on valittavissa madallusjousia lukuisiin eri ajoneuvoihin. MTS Technik pyrkii tarjoamaan mahdollisimman laajaan autovalikoimaan laadukkaita alustanosia silti edullisilla hinnoilla. Madallusjousien valikoimansa MTS Technik on halunnut painottaa etenkin eurooppalaista automallistoa huomioiden ja tarjoaa vaihtoehtoja alustoissa aina uusimmista malleista klassikoihin asti. Osoitus MTS Technikin laadusta on saksalaisviranomaisen KBA:n antama TÜV-sertifikaatti MTS Technik alustoille ja madallusjousille.

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “MTS Technik madallusjouset Ford FOCUS III (DYB) – 1.5 EcoBoost / 1.5 TDCi / 1.5 TDCi ECOnetic 09/2014 – 05/2018, 30 mm (vain etuakselille)”