MTS Technik madallusjouset Ford FOCUS III (DYB) – 1.5 EcoBoost / 1.5 TDCi / 1.5 TDCi ECOnetic 09/2014 – 05/2018, 35 mm (vain taka-akselille)

MTS Technik madallusjouset MTSXVO023HA

MTS Technik madallusjouset Ford FOCUS III (DYB) – 1.5 EcoBoost / 1.5 TDCi / 1.5 TDCi ECOnetic 09/2014 – 05/2018, 35 mm (vain taka-akselille)

122,00€

Varastossa

122,00€

Onko edessäsi yleinen kysymys: mikä on helpoin tapa madaltaa autoa? MTS Technikin TÜV -hyväksytyt madallusjouset tarjoavat vastauksen tähän kysymykseen. Nämä laadukkaat kylmävalssatusta teräksestä valmistetut madallusjouset ovat kestävä ratkaisu autosi madallukseen.

Jousien lukumäärä: 2 kpl (taakse)
Takuu: 2 vuotta, ei kilometrirajoitusta

Tuotetunnus (SKU): VV1-MTSXFO146HA Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Sopii näihin automalleihin
Vieritä taulukkoa sivulle päin nähdäksesi sen kokonaan.
Merkki Malli Moottori Vuosi Tyyppi Moot.koodi Teho (kW) Vetotapa Korimalli
Ford FOCUS III (DYB) 1.5 EcoBoost 09/2014 – 05/2018 – M8DA;M8DB 110 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback
Ford FOCUS III (DYB) 1.5 EcoBoost 09/2014 – 05/2018 – M9DA;M9DB 132 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback
Ford FOCUS III (DYB) 1.5 EcoBoost 09/2014 – 05/2018 – M9DA;M9DB 134 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback
Ford FOCUS III (DYB) 1.5 TDCi 09/2014 – 05/2018 – XXDA;XXDC;XXDD 70 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback
Ford FOCUS III (DYB) 1.5 TDCi 09/2014 – 05/2018 – XWDA;XWDE;XWDB;XWDC;XWDD 88 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback
Ford FOCUS III (DYB) 1.5 TDCi ECOnetic 09/2014 – 05/2018 – XXDB;AEDA 77 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback

Alustasarjan tiedot:

TÜV -hyväksyntä: kyllä
Takuu: 2 vuotta
Madallus (etuakseli/taka-akseli): 30 mm / 35 mm
Tuotekoodi: VV1-MTSXFO146HA
– Jos autoon on asennettu muita kuin vakiovarusteita (esim. vetokoukku, nestekaasulaitteisto), auton todellinen madallus voi poiketa ilmoitetusta.

MTS Technik -madallusjouset:

Kylmävalssattua saksalaista terästä.
Laadukas pulverimaalattu pinta takaa kestävän suoja korroosiota vastaan.
2 vuoden takuu, joka ei sisällä kilometrirajoitusta.

Jäykempää ajotuntumaa etsivälle kuljettajalle auton madaltaminen on ensimmäisiä parannuksia, joita on suositeltavaa tehdä. Auton madaltamisella saavutetaan huomattavia parannuksia kaarreajettavuuteen ja kovempiin nopeuksiin, sillä ajoneuvon alustasta tulee jäykempi, sen korin painopistettä saadaan matalammalle ja kori ei kallistele yhtä paljoa. Ajettavuuden lisäksi madaltamisella voi parantaa huomattavasti auton tyylikkyyttä. Kohtuuhintaisimpia tapoja auton madaltamiseen ovat madallusjouset. Käyttämällä madallusjousia autosi alkuperäiset iskunvaimentimet voidaan hyödyntää ja silti madaltaa autoa. Kauan alalla toiminut MTS Technik valmistaa ja toimittaa korkealaatuiset alustanosat. Nämä TÜV -hyväksynnällä varustetut ja korkealla laadulla valmistetut madallusjouset ovat lisäksi kohtuuhintaisia, mikä tekee niistä järkevän valinnan. MTS Technik madallusjouset on valmistettu korkealaatuisesta saksalaisesta kylmävalssatusta teräksestä, jonka ansiosta jouset ovat todella lujia ja erittäin hyvin iskuja kestäviä. Selvä osoitus MTS Technik tuotteiden korkeasta laadusta on heidän madallusjousilleen myöntämä 2 vuoden takuu, joka ei sisällä kilometrirajoitusta.

MTS Technik on lähes 20 vuotta alalla ollut , jonka tuhansien madallusjousien valikoimasta löytyy erittäin laajaan automallivalikoimaan valittavissa olevia madallusjousia. MTS Technik tavoittelee olevansa suurin laadukkaiden, mutta kuitenkin samalla edullisten, ajoneuvojen alustanosien valmistaja ja toimittaja. MTS Technikin madallusjousien valikoima painottuu varsinkin eurooppalaiseen autokantaan, ja se sisältää vaihtoehtoja tuoreimmista automalleista aina klassikkomalleihin asti. Osoitus MTS Technikin laadusta on saksalaisen viranomaisen KBA:n myöntämä TÜV-sertifikaatti MTS Technik alustoille ja madallusjousille.

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “MTS Technik madallusjouset Ford FOCUS III (DYB) – 1.5 EcoBoost / 1.5 TDCi / 1.5 TDCi ECOnetic 09/2014 – 05/2018, 35 mm (vain taka-akselille)”