Eibach Pro-Kit madallusjouset FIAT 500 (312) 10.2007 – / 0.9, 1.2, 1.4, 1.3 D Multijet

Eibach Pro-Kit madallusjouset

Eibach Pro-Kit madallusjouset FIAT 500 (312) 10.2007 – / 0.9, 1.2, 1.4, 1.3 D Multijet

254,10

Varastossa

254,10

Eibach Pro-Kit luo tasapainon alustan suorituskyvyn, ajomukavuuden ja ulkonäön välille. Sarja on hyvä valinta vakio iskunvaimentimien vierelle, mutta sopii erinomaisesti myös urheilullisempien (lyhyempien) iskunvaimentimien ja kallistuksen vakaajan kanssa käytettäväksi. Vähennä kallistelua ja paranna pitoa ajo-ominaisuuksia tuhoamatta — hanki Eibach Pro-Kit!

Akselimassat (etuakseli/taka-akseli): 830 / 640
Madallus (etuakseli/taka-akseli): 30 mm / 25 mm
Huomautukset: A,18,20
Jousien määrä: 4 kpl
Osanumero: E10-30-013-01-22

Tuotetunnus (SKU): bdc08fce9f34 Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Automalli, johon tuote sopii:
FIAT 500 (312)
Vuosimalli: 10.2007 –
Moottori: 0.9, 1.2, 1.4, 1.3 D Multijet

  • Takuu: 5 vuotta
  • TÜV-hyväksytty
  • Ei tuhoa ajomukavuutta
  • Patentoitu progressiivinen jousiprofiili
  • Suunniteltu toimimaan täydellisesti alkuperäisten vaimentimien kanssa
  • Korroosiosuojaus!
  • ISO 9001- ja QS 9000-luokitukset

Hillitty madallus mahdollistaa sekä ajettavuuden parantamisen, että myös ajonautinnon säilyttämisen lähes vakiona. Pro-Kit madallusjouset ovat kuuluisia siitä, että ne eivät pilaa ajomukavuutta, kuten halvemmilla jousisarjoilla on usein tapana.

Laadukkaat Pro-Kit madallusjouset laskevat auton painopistettä, mikä puolestaan vähentää auton keulimista kiihdytettäessä, kallistumista käännöksissä ja etupään laskua jarrutettaessa. Samalla auto myös madaltuu hieman, joten suotuisat vaikutukset ulottuvat myös auton ulkonäköön. Pro-Kitin avulla saat vietyä ajamisen ilon uudelle tasolle!

Huomio

-Madalluksen määrä voi vaihdella ilmoitetusta (johtuen moottorista, vaihteistosta, alkuperäisten jousien kunnosta tai mahdollisista tehtaalla suoritetuista madallustoimenpiteistä )
-Ei nelivetoisiin autoihin
-Ei autoihin, joissa on automaattinen korkeudensäätö

Madallusjouset tekevät liian kuluneista iskunvaimentimista helpommin havaittavia— tästä syystä suosittelemme vaihtamaan samalla myös iskunvaimentimet uusiin, mikäli niissä on havaittavissa selvää kulumista – nyt se on helppo tehdä samalla. Suosittelemme myös nelipyöräsuuntauksen tekemistä jousien vaihdon yhteydessä.

Eibachin autoinsinöörit ovat suunnitelleet ja testanneet jokaisen jousisarjan.

Tarvittaessa voit olla yhteydessä asiakaspalveluumme varmistaaksesi tuotteen yhteensopivuuden: info@vauhtiveikot.fi

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Eibach Pro-Kit madallusjouset FIAT 500 (312) 10.2007 – / 0.9, 1.2, 1.4, 1.3 D Multijet”

Kaikki myymämme Eibach-tuotteet ovat TÜV-hyväksyttyjä. Automallikohtaisen TÜV-todistuksen saat ladattua täältä: vauhtiveikot.fi/eibach-todistukset