Eibach Pro-Kit madallusjouset HYUNDAI ACCENT IV (RB) 11.2010 – / 1.4, 1.6, 1.6 GDI, 1.6 CRDi
228,69€
Pro-Kit madallusjousisarja on erinomainen valinta katu-autoon — ne eivät ole syyttä maailmanlaajuisesti autoharrastajien ykkösvalinta kun katu-autoon tarvitaan parempaa ohjattavuutta. Pro-Kit jousisarjan ansiosta Eibach onkin tullut maailmalla tunnetuksi laadukkaista jousitusjärjestelmistään. Eibach Pro-Kit madallusjousien avulla parannat ajo-ominaisuuksia sekä ulkonäköä, ajomukavuutta uhraamatta.
Akselimassat (etuakseli/taka-akseli): /
Madallus (etuakseli/taka-akseli): 30 mm / 30 mm
Huomautukset: A,18,20,210
Jousien määrä: 4 kpl
Osanumero: E10-46-023-01-22
- Kuvaus
- Arviot (0)
- TÜV-hyväksyntä
Kuvaus
Sopii seuraavaan automalliin:
HYUNDAI ACCENT IV (RB)
Vuosimalli: 11.2010 –
Moottori: 1.4, 1.6, 1.6 GDI, 1.6 CRDi
- 5 vuoden takuu
- TÜV-hyväksyntä
- Ei tuhoa ajomukavuutta
- Patentoitu progressiivinen jousiprofiili
- Toimii täydellisesti auton alkuperäisten iskunvaimentimien kanssa
- Korroosiosuojaus!
- ISO 9001- ja QS 9000-standardoitu
Legendaarinen Eibach Pro-Kit jousitusjärjestelmä parantaa merkittävästi alustan ajo-ominaisuuksia ja tuo samalla myös hieman ulkonäköä. Pro-Kit madallusjouset ovat suunniteltu ennen kaikkea ajettavuuden kehittämiseen, eikä suinkaan pelkkää auton madaltamista tavoitellen.
Laadukkailla Pro-Kit madallusjousilla vähennät auton takapään painumista kiihdytyksissä, etupään kyykkäämistä hidastettaessa sekä kallistelua käännöksissä. Samalla auto myös madaltuu hieman, joten suotuisat vaikutukset ulottuvat myös auton ulkonäköön. Pro-Kitin avulla saat vietyä ajonautinnon uudelle tasolle!
Huom!
-Madallus voi vaihdella ilmoitetusta riippuen moottorista, vaihteistosta, alkuperäisten jousien kunnosta tai mahdollisista tehtaalla suoritetuista madallustoimenpiteistä johtuen.
-Ei sovi nelivetomalleihin
-Ei autoihin, joissa on automaattinen korkeudensäätö
Madallusjouset tekevät loppuun kuluneista iskunvaimentimista helpommin havaittavia— tästä syystä suosittelemme vaihtamaan samalla myös iskunvaimentimet uusiin, mikäli niissä on havaittavissa selvää kulumista – nyt se on helppo tehdä samalla. Suosittelemme myös nelipyöräsuuntauksen tekemistä jousien vaihdon yhteydessä.
Jokainen sarja on suunniteltu ja testattu Eibachin autoinsinöörien toimesta.
Osien yhteensopivuutta autosi kanssa voit kysyä myös asiakaspalvelustamme: info@vauhtiveikot.fi
Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Eibach Pro-Kit madallusjouset HYUNDAI ACCENT IV (RB) 11.2010 – / 1.4, 1.6, 1.6 GDI, 1.6 CRDi”
Kaikki myymämme Eibach-tuotteet ovat TÜV-hyväksyttyjä. Automallikohtaisen TÜV-todistuksen saat ladattua täältä: vauhtiveikot.fi/eibach-todistukset






Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.