Eibach Pro-Spacer Citroën C3 II (SC_) 11.2009 – 4×108 20.0 mm levikepalat (läpipultattava, keskittävä)

Eibach Pro-Spacer S90-2-20-004

Eibach Pro-Spacer Citroën C3 II (SC_) 11.2009 – 4×108 20.0 mm levikepalat (läpipultattava, keskittävä)

176,03€

Varastossa

176,03€

Eibachin Pro-Spacer levikepalat ovat täydellinen valinta Eibach Pro-Kit- ja Sportline- alustasarjojen kanssa, jos autosi vanteista jää uupumaan sitä jotakin. Spacereiden kanssa saadaan tyylikkäämpi ulkonäkö, kun vanne istuu linjassa pyöränkaaren kanssa. Levikepaloilla saadaan myös vakaampi ajotuntuma, sillä auton korin kallistelu vähenee.

Pulttijako: 4×108
Keskireikä: 65 mm
Levitys koko akselille: 40 mm
Myydään pareittain — pakkaus sisältää 2 kpl levikepaloja

Tuotetunnus (SKU): db4be659c192 Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Sopii seuraavaan automalliin: CITROËN C3 II (SC_)
Vuosimalli: 11.2009 –
Moottori: C3 II (SC_)

Eibach on eräs maailman luotetuimmista alustaosien valmistajista ja heidän laadukkailla Pro-Spacereilla korjaat vanteesi offsetin oikealle tasolle. Pro-Spacereilla vanteet saa istumaan nätisti pyöränkaariin nähden. Tämä tuo autoon lisää tyylikkyyttä, koska vanne tulee ulommaksi ja täyttää myös pyöräkotelon paremmin. Ulkoisten ominaisuuksien lisäksi spacereilla parannetaan auton ajettavuutta. Leveämpi raideväli vähentää korin kallistelua, mikä puolestaan vakauttaa auton ajo-ominaisuuksia.

Eibach Pro-Spacer:

  • Tehty korkealla vetolujuudella valmistetusta alumiinista
  • Erittäin tarkat toleranssit takaavat täydellisen sopivuuden ja erinomaisen vanteiden tasapainon
  • Jokainen malli on jäykkyys- ja rasitustestattu
  • Kestävä korroosionestopinnoite (DIN 50021)
  • Huomattava painoero verrattuna teräksisiin levikepaloihin
  • Laaja valikoima, saatavilla useimpiin automalleihin
  • Myydään pareittain
  • Tüv-hyväksytyt spacerit

Optimoi autosi sporttisuus viimeistä yksityiskohtaa myöten: Eibach alustasarjat ja Pro-Spacerit!

Tuotekohtaiset tiedot:

Eibach Pro-Spacer, läpipultattava, keskittävä

  • Läpipultattava levikepala
  • Keskittävällä huulella
  • Kiinnitetään käyttämällä pidempiä pultteja (pultit tilattava erikseen)

Tarvittaessa voit olla yhteydessä asiakaspalveluumme yhteensopivuuden varmistamiseksi: info@vauhtiveikot.fi

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Eibach Pro-Spacer Citroën C3 II (SC_) 11.2009 – 4×108 20.0 mm levikepalat (läpipultattava, keskittävä)”

Kaikki myymämme Eibach-tuotteet ovat TÜV-hyväksyttyjä. Automallikohtaisen TÜV-todistuksen saat ladattua täältä: vauhtiveikot.fi/eibach-todistukset