Eibach Pro-Spacer HYUNDAI I10 (BA, IA) 08.2013 – 4×100 15.0 mm levikepalat (läpipultattava, keskittävä)

Eibach Pro-Spacer S90-6-20-035

Eibach Pro-Spacer HYUNDAI I10 (BA, IA) 08.2013 – 4×100 15.0 mm levikepalat (läpipultattava, keskittävä)

183,48

Varastossa

183,48

Eibach Pro-Spacerit ovat täydellinen valinta Eibach Pro-Kit- ja Sportline- alustasarjojen kanssa, jos autosi vanteista jää puuttumaan sitä jotakin. Raideväliä leventämällä saadaan tyylikkäämpi ulkonäkö, kun vanne tuodaan ulommaksi. Levikepaloilla saadaan myös vakaampi ajotuntuma, sillä auton kori kallistelee vähemmän.

Pulttijako: 4×100
Keskireikä: 54 mm
Levitys koko akselille: 30 mm
Myydään pareittain — pakkaus sisältää 2 kpl levikepaloja

Tuotetunnus (SKU): 2daa52679996 Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Automalli, johon tuote sopii: HYUNDAI I10 (BA, IA)
Vuosimalli: 08.2013 –
Moottori: I10 (BA, IA)

Eibach on eräs maailman johtavista alustaosien valmistajista ja heidän laadukkailla Pro-Spacereilla tuot vanteesi offsetin juuri haluamallesi tasolle. Pro-Spacereilla vanteet saa istumaan nätisti pyöränkaariin nähden. Tämä tuo autoon lisää tyylikkyyttä, koska vanne on kaaren kanssa linjassa ja täyttää myös pyöräkotelon paremmin. Ulkoisten ominaisuuksien lisäksi levikepaloilla parannetaan auton ajettavuutta. Leveämpi raideväli pienentää korin kallistelua, mikä puolestaan tekee autoon vakaammat ajo-ominaisuudet.

Eibach Pro-Spacer:

  • Tehty korkealla vetolujuudella valmistetusta alumiinista
  • Erittäin tarkat toleranssit takaavat täydellisen sopivuuden ja erinomaisen vanteiden tasapainon
  • Jokainen malli on jäykkyys- ja rasitustestattu
  • Kestävä korroosionestopinnoite (DIN 50021)
  • Huomattavasti kevyemmät verrattuna teräksisiin levikepaloihin
  • Laaja valikoima, saatavilla useimpiin automalleihin
  • Myydään pareittain
  • Tüv-hyväksytty

Optimoi autosi sporttisuus viimeistä yksityiskohtaa myöten: Eibach alustasarjat ja Pro-Spacerit!

Tuotekohtaiset tiedot:

Eibach Pro-Spacer, läpipultattava, keskittävä

  • Läpipultattava levikepala
  • Keskittävällä huulella
  • Kiinnitetään pidemmillä pyörännapaan vaihdettavilla pulteilla (vaihdetaan auton napaan)
  • Toimitetaan kiinnitysosilla (alkuperäisille vanteille tai alkuperäistä vastaavalla kiinnityksellä)

Osien yhteensopivuutta autosi kanssa voit kysyä myös asiakaspalvelustamme: info@vauhtiveikot.fi

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Eibach Pro-Spacer HYUNDAI I10 (BA, IA) 08.2013 – 4×100 15.0 mm levikepalat (läpipultattava, keskittävä)”

Kaikki myymämme Eibach-tuotteet ovat TÜV-hyväksyttyjä. Automallikohtaisen TÜV-todistuksen saat ladattua täältä: vauhtiveikot.fi/eibach-todistukset