Eibach Pro-Spacer INFINITI G COUPE 09.2007 – 5×114,3 30.0 mm levikepalat (napaan pultattava, keskittävä)

Eibach Pro-Spacer S90-4-30-015

Eibach Pro-Spacer INFINITI G COUPE 09.2007 – 5×114,3 30.0 mm levikepalat (napaan pultattava, keskittävä)

234,21€

Varastossa

234,21€

Eibachin Pro-Spacer levikepalat ovat erinomainen valinta Eibach Pro-Kit- ja Sportline- alustasarjojen kanssa, jos autosi vanteista jää puuttumaan sitä jotakin. Raideväliä leventämällä saadaan näyttävämpi ulkonäkö, kun vanne tuodaan ulommaksi. Levikepaloilla saadaan myös vakaampi ajotuntuma, sillä auton korin kallistelu vähenee.

Pulttijako: 5×114,3
Keskireikä: 66 mm
Levitys koko akselille: 60 mm
Myydään pareittain — pakkaus sisältää 2 kpl levikepaloja

Tuotetunnus (SKU): c5360c90c967 Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Sopii seuraavaan automalliin: INFINITI G COUPE
Vuosimalli: 09.2007 –
Moottori: G COUPE

Eibach on eräs maailman suurimmista alustaosien valmistajista ja heidän laadukkailla Pro-Spacereilla tuot vanteesi offsetin juuri haluamallesi tasolle. Pro-Spacereilla vanteet saa istumaan nätisti pyöränkaariin nähden. Tämä tuo autoon lisää tyylikkyyttä, koska vanne on kaaren kanssa linjassa ja täyttää myös pyöräkotelon paremmin. Ulkoisten ominaisuuksien lisäksi spacereilla parannetaan auton ajettavuutta. Suurempi raideväli pienentää korin kallistelua, mikä puolestaan vakauttaa auton ajo-ominaisuuksia.

Eibach Pro-Spacer:

  • Tehty korkealla vetolujuudella valmistetusta alumiinista
  • Erittäin tarkat toleranssit takaavat täydellisen sopivuuden ja erinomaisen vanteiden tasapainon
  • Jokainen malli on jäykkyys- ja rasitustestattu
  • Kestävä korroosionestopinnoite (DIN 50021)
  • Huomattava painoero verrattuna teräksisiin levikepaloihin
  • Laaja valikoima, saatavilla useimpiin automalleihin
  • Myydään pareittain
  • Tüv-hyväksytty

Optimoi autosi sporttisuus viimeistä yksityiskohtaa myöten: Eibach alustasarjat ja Pro-Spacerit!

Tuotekohtaiset tiedot:

Eibach Pro-Spacer, napaan pultattava, keskittävä

  • Napaan pultattava levikepala
  • Keskittävällä huulella
  • Kiinnittäminen:
    a) Levikepala pyörännapaan: käyttämällä mukana tulevia muttereita
    b) Vanne levikepalaan: käyttämällä vanteen alkuperäisiä muttereita
  • Toimitetaan kiinnitysosilla

Tuotteen yhteensopivuutta autosi kanssa voit kysyä myös asiakaspalvelustamme: info@vauhtiveikot.fi

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Eibach Pro-Spacer INFINITI G COUPE 09.2007 – 5×114,3 30.0 mm levikepalat (napaan pultattava, keskittävä)”

Kaikki myymämme Eibach-tuotteet ovat TÜV-hyväksyttyjä. Automallikohtaisen TÜV-todistuksen saat ladattua täältä: vauhtiveikot.fi/eibach-todistukset