Eibach Pro-Spacer JEEP COMPASS (MK49) 08.2006 – 5×114,3 15.0 mm levikepalat (napaan pultattava, keskittävä)

Eibach Pro-Spacer S90-4-30-015

Eibach Pro-Spacer JEEP COMPASS (MK49) 08.2006 – 5×114,3 15.0 mm levikepalat (napaan pultattava, keskittävä)

225,25

Varastossa

225,25

Eibach Pro-Spacerit ovat erinomainen valinta Eibach Pro-Kit- ja Sportline- alustasarjojen kanssa, jos autosi vanteista jää puuttumaan sitä jotakin. Raideväliä suurentamalla saadaan näyttävämpi ulkonäkö, kun vanne tuodaan ulommaksi. Spacereilla saadaan myös parempi ajotuntuma, sillä auton korin kallistelu vähenee.

Pulttijako: 5×114,3
Keskireikä: 67 mm
Levitys koko akselille: 30 mm
Myydään pareittain — pakkaus sisältää 2 kpl levikepaloja

Tuotetunnus (SKU): 28b2dabf6847 Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Sopii seuraavaan automalliin: JEEP COMPASS (MK49)
Vuosimalli: 08.2006 –
Moottori: COMPASS (MK49)

Eibach on eräs maailman suurimmista alustaosien valmistajista ja heidän laadukkailla Pro-Spacereilla tuot vanteesi offsetin juuri haluamallesi tasolle. Pro-Spacereilla vanteet saa istumaan sulavasti pyöränkaariin nähden. Tämä tuo autoon lisää tyylikkyyttä, koska vanne tulee ulommaksi ja täyttää myös pyöräkotelon paremmin. Spacereilla saat vaikutettua ulkonäön lisäksi myös auton käyttäytymiseen. Leveämpi raideväli vähentää korin kallistelua, mikä puolestaan vakauttaa auton ajo-ominaisuuksia.

Eibach Pro-Spacer:

  • Tehty korkealla vetolujuudella valmistetusta alumiinista
  • Erittäin tarkat toleranssit takaavat täydellisen sopivuuden ja erinomaisen vanteiden tasapainon
  • Jokainen malli on jäykkyys- ja rasitustestattu
  • Kestävä korroosionestopinnoite (DIN 50021)
  • Huomattavasti kevyemmät verrattuna teräksisiin levikepaloihin
  • Laaja valikoima, saatavilla useimpiin automalleihin
  • Myydään pareittain
  • Tüv-hyväksyntä

Optimoi autosi sporttisuus viimeistä yksityiskohtaa myöten: Eibach alustasarjat ja Pro-Spacerit!

Tuotekohtaiset tiedot:

Eibach Pro-Spacer, napaan pultattava, keskittävä

  • Napaan pultattava levikepala
  • Keskittävällä huulella
  • Kiinnittäminen:
    a) Levikepala pyörännapaan: käyttämällä mukana tulevia muttereita
    b) Vanne levikepalaan: käyttämällä vanteen alkuperäisiä muttereita
  • Toimitetaan kiinnitysosilla

Osien yhteensopivuuden voit myös tarkistaa kysymällä asiakaspalvelustamme: info@vauhtiveikot.fi

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Eibach Pro-Spacer JEEP COMPASS (MK49) 08.2006 – 5×114,3 15.0 mm levikepalat (napaan pultattava, keskittävä)”

Kaikki myymämme Eibach-tuotteet ovat TÜV-hyväksyttyjä. Automallikohtaisen TÜV-todistuksen saat ladattua täältä: vauhtiveikot.fi/eibach-todistukset