Eibach Pro-Spacer VW T-ROC (A11) 07.2017 – 5×112 12.0 mm levikepalat (läpipultattava, keskittävä)

Eibach Pro-Spacer S90-2-20-004

Eibach Pro-Spacer VW T-ROC (A11) 07.2017 – 5×112 12.0 mm levikepalat (läpipultattava, keskittävä)

153,65

Varastossa

153,65

Eibach Pro-Spacerit ovat täydellinen valinta Eibach Pro-Kit- ja Sportline- alustasarjojen kanssa, jos autosi vanteista jää uupumaan sitä jotakin. Spacereiden kanssa saadaan parempi ulkonäkö, kun vanne tuodaan ulommaksi. Spacereilla saadaan myös vakaampi ajotuntuma, sillä auton kori kallistelee vähemmän.

Pulttijako: 5×112
Keskireikä: 57 mm
Levitys koko akselille: 24 mm
Myydään pareittain — pakkaus sisältää 2 kpl levikepaloja

Tuotetunnus (SKU): dff5135836e5 Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Automalli, johon tuote sopii: VW T-ROC (A11)
Vuosimalli: 07.2017 –
Moottori: T-ROC (A11)

Eibach on yksi maailman johtavista alustaosien valmistajista ja heidän laadukkailla Pro-Spacereilla korjaat vanteesi offsetin oikealle tasolle. Pro-Spacereilla vanteet saa istumaan sopivasti pyöränkaariin nähden. Tämä tuo autoon lisää tyylikkyyttä, koska vanne on kaaren kanssa linjassa ja täyttää myös pyöräkotelon paremmin. Ulkoisten ominaisuuksien lisäksi spacereilla parannetaan auton käyttäytymistä. Leveämpi raideväli pienentää korin kallistelua, mikä puolestaan tekee autoon tukevamman ajotuntuman.

Eibach Pro-Spacer:

  • Tehty korkealla vetolujuudella valmistetusta alumiinista
  • Erittäin tarkat toleranssit takaavat täydellisen sopivuuden ja erinomaisen vanteiden tasapainon
  • Jokainen malli on jäykkyys- ja rasitustestattu
  • Kestävä korroosionestopinnoite (DIN 50021)
  • Huomattava painoero verrattuna teräksisiin spacereihin
  • Laaja valikoima, saatavilla useimpiin automalleihin
  • Myydään pareittain
  • Tüv-hyväksytyt spacerit

Optimoi autosi sporttisuus viimeistä yksityiskohtaa myöten: Eibach alustasarjat ja Pro-Spacerit!

Tuotekohtaiset tiedot:

Eibach Pro-Spacer, läpipultattava, keskittävä

  • Läpipultattava levikepala
  • Keskittävällä huulella
  • Kiinnitetään käyttämällä pidempiä pultteja (pultit tilattava erikseen)

Halutessasi asiakaspalvelumme tarkistaa tuotteen yhteensopivuuden autosi kanssa: info@vauhtiveikot.fi

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Eibach Pro-Spacer VW T-ROC (A11) 07.2017 – 5×112 12.0 mm levikepalat (läpipultattava, keskittävä)”

Kaikki myymämme Eibach-tuotteet ovat TÜV-hyväksyttyjä. Automallikohtaisen TÜV-todistuksen saat ladattua täältä: vauhtiveikot.fi/eibach-todistukset