K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) BUICK,GM,OLDS, PONTIAC, DACIA 1963-2012

K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) BUICK

K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) BUICK,GM,OLDS, PONTIAC, DACIA 1963-2012

93,86

Varastossa

93,86

Auton alkuperäiseen suodatinkoteloon sopiva K&N vapaavirtaussuodatin, joka tarjoaa alkuperäistä tehokkaamman ilmavirtauksen. Suodatin on pestävä, öljyttävä ja uudelleenkäytettävä, joten et tarvitse autoosi tämän jälkeen enää uusia ilmansuodattimia. Säästät siis lompakon lisäksi myös luontoa.

Tehokas ilmavirtaus yhdistettynä erinomaiseen suodatuskykyyn.

Tuotetunnus (SKU): 4a3236d56b23 Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

  • Pestävä ja uudelleen käytettävä
  • Sopii auton alkuperäiseen suodatinkoteloon
  • Kestää koko auton elinkaaren ajan
  • Ekologinen
  • Lisää tehoa

    K&N:n paneelimalliset vapaavirtaussuodattimet lisäävät auton tehoa 1-4 hevosvoimalla kasvaneen ilmavirtauksen ansiosta. Lisäksi vapaavirtaussuodatin tehostaa yleensä myös auton kaasuvastetta.

    K&N ilmansuodattimen huolto

    Suosittelemme hankkimaan suodattimen lisäksi K&N ilmansuodattimille tarkoitetun huoltopaketin, joka sisältää puhdistimen öljyn ja pesuaineen. Suodattimen huolto ja pesu kannattaa suorittaa noin kaksi kertaa vuodessa, tai viimeistään 80 000 kilometrin jälkeen.

    K&N on suunnitellut ja valmistanut vapaavirtausilmansuodattimia jo vuodesta 1969 lähtien. K&N on alan edelläkävijöitä — sen todistaa esimerkiksi se, että K&N on kehittänyt koko vapaavirtausilmansuodattimen konseptin.

    Tuotteen yhteensopivuutta autosi kanssa voit kysyä myös asiakaspalvelustamme: info@vauhtiveikot.fi

    Arviot

    Tuotearvioita ei vielä ole.


    Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) BUICK,GM,OLDS, PONTIAC, DACIA 1963-2012”