K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) FORD/MERCURY L4-2.3L F/I 1984-1992

K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) FORD/MERCURY L4-2.3L F/I 1984-1992

K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) FORD/MERCURY L4-2.3L F/I 1984-1992

97,08

Varastossa

97,08

Alkuperäiseen suodatinkoteloon sopiva K&N vapaavirtaussuodatin, joka mahdollistaa alkuperäistä tehokkaamman ilmavirtauksen. Suodatin on pestävä, öljyttävä ja uudelleenkäytettävä, joten et tarvitse autoosi tämän jälkeen enää uusia ilmansuodattimia. Näin säästät lompakon lisäksi myös luontoa.

Tehokkaan ilmavirtauksen vuoksi ei tarvitse tinkiä suodatuskyvystä – sen todistavat K&N vapaavirtaussuodattimet.

Tuotetunnus (SKU): d0b6c4ba1a55 Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

  • Pestävä ja uudelleen käytettävä
  • Sopii alkuperäiseen koteloon
  • Kestää koko auton elinkaaren ajan
  • Ekologinen
  • Lisää tehoa

    K&N:n paneelimalliset vapaavirtaussuodattimet tuovat yleensä moottoriin noin 1-4 hevosvoimaa lisää kasvaneen ilmavirtauksen ansiosta. Lisäksi vapaavirtasuodattimen ansiosta ajoneuvon kaasuvaste paranee.

    K&N ilmansuodattimen huolto

    Suosittelemme , että hankit ilmansuodattimen lisäksi K&N ilmansuodattimien huoltopaketin, joka sisältää puhdistimen öljyn ja pesuaineen. Suodatin kannattaa huoltaa ja pestä noin kaksi kertaa vuodessa, tai viimeistään 80 000 kilometrin jälkeen.

    K&N on suunnitellut ja valmistanut vapaavirtausilmansuodattimia jo vuodesta 1969 lähtien. K&N on alan edelläkävijöitä — mihin viittaa esimerkiksi se, että K&N on keksinyt koko vapaavirtausilmansuodattimen konseptin.

    Halutessasi asiakaspalvelumme auttaa yhteensopivuuden varmistamisessa: info@vauhtiveikot.fi

    Arviot

    Tuotearvioita ei vielä ole.


    Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) FORD/MERCURY L4-2.3L F/I 1984-1992”