K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) HONDA TRX400EX/X; 99-09
98,20€
Ajoneuvon alkuperäiseen suodatinkoteloon sopiva K&N vapaavirtaussuodatin, joka mahdollistaa alkuperäistä tehokkaamman ilman virtauksen. Suodatin on pestävä, öljyttävä ja uudelleenkäytettävä, joten et tarvitse autoosi tämän jälkeen enää uusia ilmansuodattimia. Näin säästät lompakon lisäksi myös luontoa.
Tehokas ilmavirtaus yhdistettynä erinomaiseen suodatuskykyyn.
- Kuvaus
- Arviot (0)
Kuvaus
Lisää tehoa
K&N:n paneelimalliset vapaavirtaussuodattimet mahdollistavat 1-4 hevosvoiman tehon lisäyksen kasvaneen ilmanvirtauksen ansiosta. Lisäksi vapaavirtasuodattimen ansiosta auton kaasuvaste paranee.
K&N ilmansuodattimen huolto
Suosittelemme hankkimaan suodattimen lisäksi K&N ilmansuodattimille tarkoitetun huoltopaketin, joka sisältää pesuaineen ja öljyn puhdistimelle. Suodatin kannattaa huoltaa ja pestä kaksi kertaa vuodessa, tai viimeistään 80 000 kilometrin jälkeen.
K&N on suunnitellut ja valmistanut vapaavirtausilmansuodattimia aina vuodesta 1969 lähtien. K&N on alan edelläkävijöitä — siitä kertoo esimerkiksi se, että K&N on keksinyt vapaavirtausilmansuodattimen konseptin.
Halutessasi asiakaspalvelumme varmistaa tuotteen yhteensopivuuden autosi kanssa: info@vauhtiveikot.fi














Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.