K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) SAAB 9-3, 1998-2000
111,34€
Alkuperäiseen suodatinkoteloon sopiva K&N vapaavirtaussuodatin, joka mahdollistaa alkuperäistä tehokkaamman ilman virtauksen. Suodatin on pestävä, öljyttävä ja uudelleenkäytettävä, joten et tarvitse autoosi tämän jälkeen enää uusia ilmansuodattimia. Näin säästät lompakon lisäksi myös luontoa.
Tehokkaan ilmavirtauksen vuoksi ei tarvitse tinkiä suodatuskyvystä – sen todistavat K&N vapaavirtaussuodattimet.
- Kuvaus
- Arviot (0)
Kuvaus
Lisää tehoa
K&N:n paneelimalliset vapaavirtaussuodattimet mahdollistavat 1-4 hevosvoiman tehon lisäyksen parantuneen ilmanvirtauksen ansiosta. Tämän lisäksi vapaavirtaussuodatin parantaa yleensä myös auton kaasuvastetta.
K&N ilmansuodattimen huolto
Suosittelemme hankkimaan ilmansuodattimen lisäksi myös K&N ilmansuodattimille tarkoitetun huoltopaketin, johon sisältyy pesuaine ja öljy. Suodattimen huolto ja pesu kannattaa tehdä noin kaksi kertaa vuodessa, tai viimeistään 80 000 kilometrin välein.
K&N on suunnitellut ja tehnyt vapaavirtausilmansuodattimia jo vuodesta 1969 lähtien. K&N on alan uranuurtajia — mihin viittaa esimerkiksi se, että K&N on kehittänyt koko vapaavirtausilmansuodattimen konseptin.
Halutessasi voit ottaa yhteyttä asiakaspalveluumme yhteensopivuuden varmistamiseksi: info@vauhtiveikot.fi
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.