K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) SUZUKI VL1500LC INTRUDER 98-09

K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) SUZUKI VL1500LC INTRUDER 98-09

K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) SUZUKI VL1500LC INTRUDER 98-09

119,65

Varastossa

119,65

Ajoneuvon alkuperäiseen suodatinkoteloon sopiva K&N vapaavirtaussuodatin, joka mahdollistaa alkuperäistä tehokkaamman ilman virtauksen. Suodattimen voi pestä, öljytä ja uudelleenkäyttää, joten et tarvitse autoosi tämän jälkeen enää uusia ilmansuodattimia. Säästät siis lompakon lisäksi myös ympäristöä.

Tehokkaan ilmavirtauksen vuoksi ei tarvitse tinkiä suodatuskyvystä – sen todistavat K&N vapaavirtaussuodattimet.

Tuotetunnus (SKU): b31ef46f83fa Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

  • Pestävä ja uudelleen käytettävä
  • Sopii auton alkuperäiseen koteloon
  • Kestää koko ajoneuvon elinkaaren ajan
  • Ekologinen
  • Lisää tehoa

    K&N:n paneelimalliset vapaavirtaussuodattimet tuovat yleensä moottoriin noin 1-4 hevosvoimaa lisää parantuneen ilmanvirtauksen takia. Lisäksi vapaavirtaussuodatin tehostaa yleensä myös ajoneuvon kaasuvastetta.

    K&N ilmansuodattimen huolto

    Suosittelemme ostamaan suodattimen lisäksi K&N ilmansuodattimille tarkoitetun huoltopaketin, johon sisältyy pesuaine ja öljy. Suodattimen huolto ja pesu kannattaa suorittaa puolen vuoden välein, tai viimeistään 80 000 kilometrin jälkeen.

    K&N on suunnitellut ja tehnyt vapaavirtausilmansuodattimia jo vuodesta 1969 lähtien. K&N on alan edelläkävijöitä — mihin viittaa esimerkiksi se, että K&N on kehittänyt koko vapaavirtausilmansuodattimen konseptin.

    Tarvittaessa voit olla yhteydessä asiakaspalveluumme varmistaaksesi tuotteen yhteensopivuuden: info@vauhtiveikot.fi

    Arviot

    Tuotearvioita ei vielä ole.


    Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) SUZUKI VL1500LC INTRUDER 98-09”