K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) HONDA ACCORD L4-2.0L CARB, 1985-1989
106,13€
Ajoneuvon alkuperäiseen suodatinkoteloon sopiva K&N vapaavirtaussuodatin, joka mahdollistaa alkuperäistä tehokkaamman ilmavirtauksen. Suodatin on pestävä, öljyttävä ja uudelleenkäytettävä, joten et tarvitse autoosi tämän jälkeen enää uusia ilmansuodattimia. Näin säästät rahojen lisäksi myös ympäristöä.
Tehokas ilmavirtaus yhdistettynä erinomaiseen suodatuskykyyn.
- Kuvaus
- Arviot (0)
Kuvaus
Lisää tehoa
K&N:n paneelimalliset vapaavirtaussuodattimet mahdollistavat 1-4 hevosvoiman lisätehon parantuneen ilmanvirtauksen ansiosta. Lisäksi vapaavirtasuodattimen ansiosta ajoneuvon kaasuvaste paranee.
K&N ilmansuodattimen huolto
Suosittelemme , että hankit suodattimen lisäksi myös K&N ilmansuodattimille tarkoitetun huoltopaketin, johon sisältyy pesuaine ja öljy. Suodatin kannattaa huoltaa ja pestä noin kaksi kertaa vuodessa, tai viimeistään 80 000 kilometrin jälkeen.
K&N on suunnitellut ja tehnyt vapaavirtausilmansuodattimia aina vuodesta 1969 lähtien. K&N on alan pioneereja — siitä kertoo esimerkiksi se, että K&N on keksinyt vapaavirtausilmansuodattimen konseptin.
Tarvittaessa asiakaspalvelumme auttaa yhteensopivuuden varmistamisessa: info@vauhtiveikot.fi














Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.