K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) LAMBORGHINI 350/400GT, 1974-1985
231,00€
Auton alkuperäiseen suodatinkoteloon sopiva K&N vapaavirtaussuodatin, joka tarjoaa alkuperäistä tehokkaamman ilman virtauksen. Suodattimen voi pestä, öljytä ja uudelleenkäyttää, joten et tarvitse autoosi tämän jälkeen enää uusia ilmansuodattimia. Säästät siis lompakon lisäksi myös ympäristöä.
Suodatin tarjoaa tehokkaan ilmavirtauksen yhdistettynä erinomaiseen suodatuskykyyn.
- Kuvaus
- Arviot (0)
Kuvaus
Lisää tehoa
K&N:n paneelimalliset vapaavirtaussuodattimet mahdollistavat 1-4 hevosvoiman lisätehon parantuneen ilmanvirtauksen ansiosta. Lisäksi vapaavirtasuodattimen johdosta auton kaasuvaste paranee.
K&N ilmansuodattimen huolto
Suosittelemme , että hankit suodattimen lisäksi myös K&N ilmansuodattimien huoltopaketin, johon sisältyy pesuaine ja öljy. Suodatin kannattaa huoltaa ja pestä kaksi kertaa vuodessa, tai viimeistään 80 000 kilometrin jälkeen.
K&N on suunnitellut ja tehnyt vapaavirtausilmansuodattimia aina vuodesta 1969 lähtien. Yhtiö on alan edelläkävijöitä — mihin viittaa esimerkiksi se, että K&N on kehittänyt vapaavirtausilmansuodattimen konseptin.
Tarvittaessa voit ottaa yhteyttä asiakaspalveluumme varmistaaksesi tuotteen yhteensopivuuden: info@vauhtiveikot.fi














Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.