K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) MAZDA 3 L4-2.0L F/I; 2009-2013

K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) "MAZDA 3 L4-2.0L F/I; 2009-2013"

K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) MAZDA 3 L4-2.0L F/I; 2009-2013

94,35

Varastossa

94,35

Ajoneuvon alkuperäiseen suodatinkoteloon sopiva K&N vapaavirtaussuodatin, joka tarjoaa alkuperäistä tehokkaamman ilmavirtauksen. Suodatin on pestävä, öljyttävä ja uudelleenkäytettävä, joten et tarvitse autoosi tämän jälkeen enää uusia ilmansuodattimia. Näin säästät lompakon lisäksi myös luontoa.

Tehokas ilmavirtaus yhdistettynä erinomaiseen suodatuskykyyn.

Tuotetunnus (SKU): bb11ceaa7841 Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

  • Pestävä ja uudelleen käytettävä
  • Sopii auton alkuperäiseen suodatinkoteloon
  • Kestää koko ajoneuvon eliniän ajan
  • Ympäristöystävällinen
  • Lisää tehoa

    K&N:n paneelimalliset vapaavirtaussuodattimet tuovat yleensä moottoriin noin 1-4 hevosvoimaa lisää parantuneen ilmanvirtauksen ansiosta. Lisäksi vapaavirtasuodattimen johdosta auton kaasuvaste paranee.

    K&N ilmansuodattimen huolto

    Suosittelemme ostamaan suodattimen lisäksi K&N ilmansuodattimien huoltopaketin, joka sisältää puhdistimen öljyn ja pesuaineen. Suodatin kannattaa huoltaa ja pestä 6 kuukauden välein, tai viimeistään 80 000 kilometrin jälkeen.

    K&N on suunnitellut ja tehnyt vapaavirtausilmansuodattimia jo vuodesta 1969 lähtien. K&N on alan uranuurtajia — mihin viittaa esimerkiksi se, että K&N on kehittänyt koko vapaavirtausilmansuodattimen konseptin.

    Tuotteen yhteensopivuuden voit myös tarkistaa kysymällä asiakaspalvelustamme: info@vauhtiveikot.fi

    Arviot

    Tuotearvioita ei vielä ole.


    Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) MAZDA 3 L4-2.0L F/I; 2009-2013”