K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) VOLKSWAGEN TRANSPORTER L4-2.1L F/I, 1985-1992
76,37€
Auton alkuperäiseen suodatinkoteloon sopiva K&N vapaavirtaussuodatin, joka tarjoaa alkuperäistä tehokkaamman ilman virtauksen. Suodatin on pestävä, öljyttävä ja uudelleenkäytettävä, joten et tarvitse autoosi tämän jälkeen enää uusia ilmansuodattimia. Näin säästät lompakon lisäksi myös ympäristöä.
Tehokkaan ilmavirtauksen vuoksi ei tarvitse tinkiä suodatuskyvystä – sen todistavat K&N vapaavirtaussuodattimet.
- Kuvaus
- Arviot (0)
Kuvaus
Lisää tehoa
K&N:n paneelimalliset vapaavirtaussuodattimet kasvattavat moottorin tehoa 1-4 hevosvoimalla kasvaneen ilmavirtauksen ansiosta. Lisäksi vapaavirtasuodattimen johdosta auton kaasuvaste paranee.
K&N ilmansuodattimen huolto
Suosittelemme hankkimaan ilmansuodattimen lisäksi myös K&N ilmansuodattimien huoltopaketin, johon sisältyy pesuaine ja öljy. Suodatin kannattaa huoltaa ja pestä noin 6 kuukauden välein, tai viimeistään 80 000 kilometrin välein.
K&N on suunnitellut ja valmistanut vapaavirtausilmansuodattimia jo vuodesta 1969 lähtien. K&N on alan uranuurtajia — siitä kertoo esimerkiksi se, että K&N on kehittänyt koko vapaavirtausilmansuodattimen konseptin.
Tuotteen yhteensopivuutta autosi kanssa voit kysyä myös asiakaspalvelustamme: info@vauhtiveikot.fi














Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.