K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) HYUNDAI SANTA FE V6-2.7L F/I; 2007-2009
100,18€
Alkuperäiseen suodatinkoteloon sopiva K&N vapaavirtaussuodatin, joka tarjoaa alkuperäistä tehokkaamman ilman virtauksen. Suodatin on pestävä, öljyttävä ja uudelleenkäytettävä, joten et tarvitse autoosi tämän jälkeen enää uusia ilmansuodattimia. Näin säästät lompakon lisäksi myös ympäristöä.
Tehokkaan ilmavirtauksen vuoksi ei tarvitse tinkiä suodatuskyvystä – sen todistavat K&N vapaavirtaussuodattimet.
- Kuvaus
- Arviot (0)
Kuvaus
Lisää tehoa
K&N:n paneelimalliset vapaavirtaussuodattimet kasvattavat auton tehoa 1-4 hevosvoimalla parantuneen ilmanvirtauksen ansiosta. Lisäksi vapaavirtaussuodatin tehostaa yleensä myös ajoneuvon kaasuvastetta.
K&N ilmansuodattimen huolto
Suosittelemme hankkimaan suodattimen lisäksi myös K&N ilmansuodattimien huoltopaketin, johon sisältyy pesuaine ja öljy. Suodattimen huolto ja pesu kannattaa tehdä kaksi kertaa vuodessa, tai viimeistään 80 000 kilometrin jälkeen.
K&N on suunnitellut ja tehnyt vapaavirtausilmansuodattimia aina vuodesta 1969 lähtien. K&N on alan pioneereja — sen todistaa esimerkiksi se, että K&N on kehittänyt vapaavirtausilmansuodattimen konseptin.
Osien yhteensopivuutta autosi kanssa voit kysyä myös asiakaspalvelustamme: info@vauhtiveikot.fi
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.