K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) LEXUS GS460 V8-4.6L F/I, 2008-2011

K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) LEXUS GS460 V8-4.6L F/I

K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) LEXUS GS460 V8-4.6L F/I, 2008-2011

105,76

Varastossa

105,76

Auton alkuperäiseen suodatinkoteloon sopiva K&N vapaavirtaussuodatin, joka tarjoaa alkuperäistä tehokkaamman ilmavirtauksen. Suodatin on pestävä, öljyttävä ja uudelleenkäytettävä, joten et tarvitse autoosi tämän jälkeen enää uusia ilmansuodattimia. Näin säästät lompakon lisäksi myös ympäristöä.

Tehokkaan ilmavirtauksen vuoksi ei tarvitse tinkiä suodatuskyvystä – sen todistavat K&N vapaavirtaussuodattimet.

Tuotetunnus (SKU): 828ffd7cc6c6 Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

  • Pestävä ja uudelleen käytettävä
  • Sopii alkuperäiseen suodatinkoteloon
  • Kestää koko auton elinkaaren ajan
  • Ympäristöystävällinen
  • Lisää tehoa

    K&N:n paneelimalliset vapaavirtaussuodattimet mahdollistavat 1-4 hevosvoiman lisätehon johtuen lisääntyneestä ilmavirtauksesta. Lisäksi vapaavirtaussuodatin parantaa yleensä myös ajoneuvon kaasuvastetta.

    K&N ilmansuodattimen huolto

    Suosittelemme hankkimaan ilmansuodattimen lisäksi myös K&N ilmansuodattimien huoltopaketin, joka sisältää pesuaineen ja öljyn puhdistimelle. Suodattimen huolto ja pesu kannattaa suorittaa kaksi kertaa vuodessa, tai viimeistään 80 000 kilometrin jälkeen.

    K&N on suunnitellut ja tehnyt vapaavirtausilmansuodattimia aina vuodesta 1969 lähtien. K&N on alan uranuurtajia — sen todistaa esimerkiksi se, että K&N on keksinyt vapaavirtausilmansuodattimen konseptin.

    Tuotteen yhteensopivuuden voit myös tarkistaa kysymällä asiakaspalvelustamme: info@vauhtiveikot.fi

    Arviot

    Tuotearvioita ei vielä ole.


    Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) LEXUS GS460 V8-4.6L F/I, 2008-2011”