K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) MAZDA 323 VI L41.4L F/I, 1998-2004

K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) MAZDA 323 VI L41.4L F/I

K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) MAZDA 323 VI L41.4L F/I, 1998-2004

124,48

Varastossa

124,48

Auton alkuperäiseen suodatinkoteloon sopiva K&N vapaavirtaussuodatin, joka mahdollistaa alkuperäistä tehokkaamman ilman virtauksen. Suodattimen voi pestä, öljytä ja uudelleenkäyttää, joten et tarvitse autoosi tämän jälkeen enää uusia ilmansuodattimia. Näin säästät lompakon lisäksi myös ympäristöä.

Suodatin tarjoaa tehokkaan ilmavirtauksen yhdistettynä erinomaiseen suodatuskykyyn.

Tuotetunnus (SKU): 3a6b3bd322ad Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

  • Pestävä ja uudelleen käytettävä
  • Sopii alkuperäiseen suodatinkoteloon
  • Kestää koko ajoneuvon elinkaaren ajan
  • Ekologinen
  • Lisää tehoa

    K&N:n paneelimalliset vapaavirtaussuodattimet tuovat yleensä moottoriin noin 1-4 hevosvoimaa lisää kasvaneen ilmavirtauksen ansiosta. Lisäksi vapaavirtasuodattimen ansiosta auton kaasuvaste paranee.

    K&N ilmansuodattimen huolto

    Suosittelemme ostamaan suodattimen lisäksi K&N ilmansuodattimien huoltopaketin, joka sisältää puhdistimen öljyn ja pesuaineen. Suodattimen huolto ja pesu kannattaa suorittaa kaksi kertaa vuodessa, tai viimeistään 80 000 kilometrin välein.

    K&N on suunnitellut ja tehnyt vapaavirtausilmansuodattimia aina vuodesta 1969 lähtien. Yhtiö on alan pioneereja — sen todistaa esimerkiksi se, että K&N on kehittänyt vapaavirtausilmansuodattimen konseptin.

    Osien yhteensopivuutta autosi kanssa voit kysyä myös asiakaspalvelustamme: info@vauhtiveikot.fi

    Arviot

    Tuotearvioita ei vielä ole.


    Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “K&N ilmansuodatin (sopii vakiokoteloon) MAZDA 323 VI L41.4L F/I, 1998-2004”