MTS Technik alustasarja Volkswagen GOLF VI Variant (AJ5) AJ5 2.0 TDI 07/2009 – 03/2013, 25 mm / 30 mm, (Vaimentimen halkaisija etuakselilla 50 mm)

MTS Technik alustasarja MTSKPLVW316

MTS Technik alustasarja Volkswagen GOLF VI Variant (AJ5) AJ5 2.0 TDI 07/2009 – 03/2013, 25 mm / 30 mm, (Vaimentimen halkaisija etuakselilla 50 mm)

388,00

Varastossa

388,00

Kestävä Euroopassa valmistettu alustasarja. Loistava hinta-laatusuhde. MTS Technik alustasarjalla auton ulkonäkö sekä ajo-ominaisuudet paranevat merkittävästi. Myymme myös alustasarjan varaosat! Alustasarjassa on kiinteä madallus.

Takuu: 2 vuotta, rajattomasti kilometrejä
TÜV-hyväksytty alustasarja

Tuotetunnus (SKU): VV1-MTSKPLVW349 Osastot: , , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Sopii näihin automalleihin
Vieritä taulukkoa sivulle päin nähdäksesi sen kokonaan.
Merkki Malli Moottori Vuosi Tyyppi Moot.koodi Teho (kW) Vetotapa Korimalli
Volkswagen GOLF VI Variant (AJ5) 2.0 TDI 07/2009 – 03/2013 AJ5 CLCA 81 FWD (Front-Wheel Drive) Estate
Volkswagen GOLF VI Variant (AJ5) 2.0 TDI 07/2009 – 03/2013 AJ5 CFHB;CBDA 100 FWD (Front-Wheel Drive) Estate
Volkswagen GOLF VI Variant (AJ5) 2.0 TDI 07/2009 – 03/2013 AJ5 CJAA;CFHC;CBDB 103 FWD (Front-Wheel Drive) Estate

 

Alustasarjan tiedot:

TÜV -hyväksyntä: kyllä
Takuu: 2 vuotta
Madallus (etuakseli/taka-akseli): 25 mm / 30 mm
Tuotekoodi: VV1-MTSKPLVW349
Lisätiedot:
-Vaimentimen halkaisija etuakselilla 50 mm
– Ei sovellu nelivetoisille autoille.
– Autoissa, joissa on tehtaan madallus, ilmoitettu madallus pienenee tehtaan madalluksen verran.
– Jos autoon on asennettu muita kuin vakiovarusteita (esim. vetokoukku, nestekaasulaitteisto), auton todellinen madallus voi poiketa ilmoitetusta.

MTS Technik -madallussarjat:
Korroosiosuojatut laadukkaat saksalaiset jouset
Huolellisesti suunniteltu alustasarja takaa erinomaisen kompromissin jäykkyyden ja ajomukavuuden välillä
Kattava varaosasaatavuus

Kaikista alustan osista alustasarjalla on eniten vaikutusta auton ajotuntumaan. Hyvä alustasarja tekee auton käytöksestä myös ennalta-arvattavampaa parantamalla kaarreajo-ominaisuuksia ja alustan jäykkyyttä.

MTS Technik –alustasarjat ovat suunniteltu parantamaan ajo-ominaisuuksia uhraamatta päivittäistä käyttömukavuutta. Saksalaiset jouset paritettuna urheilullisiin iskunvaimentimiin tarjoavat erinomaisen kompromissin jäykkyyden ja käyttömukavuuden välillä.

Yleensä syy alustasarjan hankkimiseen on suorituskyvyn parantamisen lisäksi ajokorkeuden madaltaminen. Auton ajokorkeus on usein tehtaalta tullessa liian korkea, joten auton madaltamisella saadaan yleensä parannettua auton ulkonäköä. MTS Technik on panostanut myös alustasarjansa ulkonäön suunnitteluun. MTS Technik –alustasarjan tolpan tunnistaa keltaisesta iskunvaimentimesta ja punaisesta jousesta. Kaaressa pilkehtivä silmään pistävän värinen alustasarja luo sporttista vaikutelmaa.

Puolalainen MTS Technik on toiminut vuodesta 2005 alkaen valmistaen auton jousituksen ja iskunvaimennuksen osia. Yrityksen tärkeimpiä toimintaperiaatteita ovat faktoihiin ja yksinkertaisuuteen pohjautuva toiminta sekä muuttuvuus. Nämä arvot ovat mahdollistaneet heitä luomaan hyvin laadukkaita tuotteita, joita voi hankkia järkihinnalla. Eurooppalaisiin autoihin keskittyvästä valikoimasta löytyy alustasarja yli 700 malliin. Kattavasta alustasarjavalikoimasta löytyy vaihtoehtoja niin arkikäyttöön kuin radallekin.

✓ Kaikki myymämme MTS Technik -alustasarjat ovat saaneet TÜV-hyväksynnän saksalaiselta viranomaistoimisto KBA:lta.

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “MTS Technik alustasarja Volkswagen GOLF VI Variant (AJ5) AJ5 2.0 TDI 07/2009 – 03/2013, 25 mm / 30 mm, (Vaimentimen halkaisija etuakselilla 50 mm)”