MTS Technik alustasarja Volkswagen JETTA III (1K2) 1K2 2.0 TDI / 2.0 TDI 16V 2005 – 09/2010, 40 mm / 40 mm, (Vaimentimen halkaisija etuakselilla 50 mm)

MTS Technik alustasarja MTSKPLVW316

MTS Technik alustasarja Volkswagen JETTA III (1K2) 1K2 2.0 TDI / 2.0 TDI 16V 2005 – 09/2010, 40 mm / 40 mm, (Vaimentimen halkaisija etuakselilla 50 mm)

386,00

Varastossa

386,00

Huolellisesti suunniteltu, Euroopassa valmistettu alustasarja. Loistava hinta-laatusuhde. MTS Technik alustasarjalla auton ulkonäkö sekä ajotuntuma paranevat merkittävästi. Myymme myös alustasarjan varaosat! Alustasarjassa on kiinteä korkeus.

Takuu: 2 vuotta, ilman kilometrirajoitusta
TÜV-hyväksyntä

Tuotetunnus (SKU): VV1-MTSKPLVW270 Osastot: , , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Sopii näihin automalleihin
Vieritä taulukkoa sivulle päin nähdäksesi sen kokonaan.
Merkki Malli Moottori Vuosi Tyyppi Moot.koodi Teho (kW) Vetotapa Korimalli
Volkswagen JETTA III (1K2) 2.0 TDI 2005 – 09/2010 1K2 BMN;CEGA 125 FWD (Front-Wheel Drive) Saloon
Volkswagen JETTA III (1K2) 2.0 TDI 2005 – 09/2010 1K2 BMM 103 FWD (Front-Wheel Drive) Saloon
Volkswagen JETTA III (1K2) 2.0 TDI 2005 – 09/2010 1K2 CBDA;AZV 100 FWD (Front-Wheel Drive) Saloon
Volkswagen JETTA III (1K2) 2.0 TDI 16V 2005 – 09/2010 1K2 BKD;CJAA;CBDB 103 FWD (Front-Wheel Drive) Saloon

 

Alustasarjan tiedot:

TÜV -hyväksyntä: kyllä
Takuu: 2 vuotta
Madallus (etuakseli/taka-akseli): 40 mm / 40 mm
Tuotekoodi: VV1-MTSKPLVW270
Lisätiedot:
-Vaimentimen halkaisija etuakselilla 50 mm
– Tässä luettelossa ilmoitettu madalluksen määrä on pienempi, jos kyseessä on vakio-urheilujousitus tai alkuperäinen madallus.
– Ilman NIVOa.
– Ei sovellu 4×4-malleihin.
– Jos autoon on asennettu muita kuin vakiovarusteita (esim. vetokoukku, nestekaasulaitteisto), auton todellinen madallus voi poiketa ilmoitetusta.

MTS Technik -madallussarjat:
Korroosiosuojatut laadukkaat saksalaiset jouset
Tarkasti suunniteltu alustasarja takaa erinomaisen kompromissin jäykkyyden ja ajomukavuuden välillä
Erinomainen varaosasaatavuus

Kaikista alustan osista alustasarjalla on isoin vaikutus auton ajotuntumaan. Laadukas alustasarja tekee auton käytöksestä myös ennalta-arvattavampaa parantamalla kaarreajo-ominaisuuksia ja alustan jäykkyyttä.

MTS Technik –alustasarjat ovat suunniteltu parantamaan ajo-ominaisuuksia uhraamatta päivittäistä käyttömukavuutta. Saksalaiset jouset yhdistettynä suorituskykyisiin iskunvaimentimiin tarjoavat erinomaisen kompromissin jäykkyyden ja arkisen mukavuuden välillä.

Yleensä syynä alustasarjan hankkimiseen on suorituskyvyn parantamisen lisäksi ajokorkeuden madaltaminen. Valmistajat joutuvat säädöksien vuoksi usein suunnittelemaan autojen ajokorkeuden turhan korkeaksi harrastajan makuun. Toinen syy valmistaa korkeampia autoja on auton käytettävyys hankalemmissa olosuhteissa. Näiden asioiden vuoksi tyylikkyyttä autossa usein lisää sen ajokorkeuden madaltaminen. MTS Technikin alustasarjoissa ulkonäöllisenä lisänä on myös silmään pistävät tolpat. Punainen jousi ja keltainen iskunvaimennin luovat räikeän kontrastin, mistä tunnistaa MTS Technik -alustasarjan kätevästi. Kaaressa pilkehtivä kirkkaan värinen alustasarja luo urheilullista vaikutelmaa.

Puolalainen MTS Technik on toiminut vuodesta 2005 alkaen valmistaen auton jousituksen ja iskunvaimennuksen osia. Yritys perustaa toimintansa faktoihin, yksinkertaisuuteen ja muuttuvuuteen. Nämä arvot ovat mahdollistaneet heitä luomaan hyvin laadukkaita tuotteita, joita voi hankkia edullisesti. Yli 700 alustasarjan valikoima painottuu etenkin eurooppalaisiin automerkkeihin. Kattavasta alustasarjavalikoimasta löytyy vaihtoehtoja niin arkikäyttöön kuin radallekin.

✓ Saksalainen viranomaistoimisto KBA on antanut TÜV-hyväksynnän kaikille myymillemme MTS Technik -alustasarjoille.

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “MTS Technik alustasarja Volkswagen JETTA III (1K2) 1K2 2.0 TDI / 2.0 TDI 16V 2005 – 09/2010, 40 mm / 40 mm, (Vaimentimen halkaisija etuakselilla 50 mm)”