MTS Technik madallusjouset Renault MEGANE II Saloon (LM) LM0/1_ 1.9 dCi / 2.0 dCi 2002 – 12/2008, 35 mm / 35 mm

MTS Technik madallusjouset MTSXVO023HA

MTS Technik madallusjouset Renault MEGANE II Saloon (LM) LM0/1_ 1.9 dCi / 2.0 dCi 2002 – 12/2008, 35 mm / 35 mm

179,00

Varastossa

179,00

Etsitkö ratkaisua tyypilliseen kysymykseen: mikä on helpoin tapa madaltaa autoa? Vastaus on TÜV -hyväksytyt MTS Technik madallusjouset. Nämä saksalaisesta teräksestä valmistetut laadukkaat madallusjouset antavat pitkäikäisen ratkaisun autosi madallukseen.

Jousien lukumäärä: 4 kpl
Takuu: 2 vuotta, ei sisällä kilometrirajoitusta

Tuotetunnus (SKU): VV1-MTSXRE037 Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Sopii näihin automalleihin
Vieritä taulukkoa sivulle päin nähdäksesi sen kokonaan.
Merkki Malli Moottori Vuosi Tyyppi Moot.koodi Teho (kW) Vetotapa Korimalli
Renault MEGANE II Saloon (LM) 1.9 dCi 2002 – 12/2008 LM0/1_ F9Q 808 66 FWD (Front-Wheel Drive) Saloon
Renault MEGANE II Saloon (LM) 1.9 dCi 2002 – 12/2008 LM0/1_ F9Q 804;F9Q 803 96 FWD (Front-Wheel Drive) Saloon
Renault MEGANE II Saloon (LM) 1.9 dCi 2002 – 12/2008 LM0/1_ F9Q 808 68 FWD (Front-Wheel Drive) Saloon
Renault MEGANE II Saloon (LM) 1.9 dCi (LM0G, LM1G, LM2C) 2002 – 12/2008 LM0/1_ F9Q 800 88 FWD (Front-Wheel Drive) Saloon
Renault MEGANE II Saloon (LM) 1.9 dCi (LM14, LM1D) 2002 – 12/2008 LM0/1_ F9Q 804;F9Q 816;F9Q 818;F9Q 803 81 FWD (Front-Wheel Drive) Saloon
Renault MEGANE II Saloon (LM) 2.0 dCi 2002 – 12/2008 LM0/1_ M9R 700;M9R 722 110 FWD (Front-Wheel Drive) Saloon

Alustasarjan tiedot:

TÜV -hyväksyntä: kyllä
Takuu: 2 vuotta
Madallus (etuakseli/taka-akseli): 35 mm / 35 mm
Tuotekoodi: VV1-MTSXRE037
– Jos autoon on asennettu muita kuin vakiovarusteita (esim. vetokoukku, nestekaasulaitteisto), auton todellinen madallus voi poiketa ilmoitetusta.

MTS Technik -madallusjouset:

Kestävää saksalaista kylmävalssattua terästä.
Laadukas pulverimaalattu pinta takaa hyvän korroosiosuojauksen.
2 vuoden takuu ilman kilometrirajoitusta.

Jäykempää ajotuntumaa etsivälle kuljettajalle ensimmäisiä parannuksia, joita autoon suositellaan tehtäväksi, on sen madaltaminen. Auton madaltamisella saavutetaan huomattavia parannuksia kaarreajettavuuteen ja kovempiin nopeuksiin, sillä ajoneuvon alustasta tulee jäykempi, sen korin painopiste madaltuu ja kori ei kallistele yhtä paljoa. Hyvän ajettavuuden lisäksi auton madallus parantaa sen ulkonäköä tehden siitä tyylikkäämmän. Yksinkertaisesti edullisimpia tapoja auton madaltamiseen ovat madallusjouset. Näin voidaan pitää ajoneuvon alkuperäiset iskunvaimentimet, mutta laskea silti auton korkeutta. MTS Technik on pitkään alalla toiminut eurooppalainen alustanosien valmistaja ja toimittaja. Nämä TÜV -hyväksytyt ja korkealla laadulla valmistetut madallusjouset ovat lisäksi edullisia, mikä tekee niistä järkevän valinnan. Erittäin hyvin kestäviä MTS Technik madallusjousista tekee niihin valitut materiaalit sekä valmistusprosessi, sillä ne valmistetaan kylmävalssatusta saksalaisteräksestä, jolla aikaansaadaan kova lujuus ja hyvä iskunkestävyys. MTS Technikin madallusjousilleen antama 2 vuoden takuu ilman kilometrirajoitusta on selkeä osoitus MTS tuotteiden laadusta.

Puolalainen ajoneuvojen alustanosien valmistaja MTS Technik on ollut alalla lähes parikymmentä vuotta, ja heidän tuhansien madallusjousien valikoimastaan on valittavissa madallusjousia laajaan automallivalikoimaan. MTS Technik haluaa tarjota mahdollisimman laajaan autovalikoimaan korkealaatuisia alustanosia silti edullisilla hinnoilla. Madallusjousien valikoimansa MTS Technik on halunnut painottaa varsinkin eurooppalaista autokantaa huomioiden ja tarjoaa vaihtoehtoja alustoissa aina tuoreimmista malleista klassikoihin asti. Saksalaisen viranomaisen KBA:n antama TÜV-sertifikaatti MTS Technikin valmistamille alustoille ja madallusjousille kertoo paljon MTS:n korkeasta laadusta.

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “MTS Technik madallusjouset Renault MEGANE II Saloon (LM) LM0/1_ 1.9 dCi / 2.0 dCi 2002 – 12/2008, 35 mm / 35 mm”