MTS Technik madallusjouset Seat IBIZA III (6L) 6L1 1.2 / 1.2 12V / 1.4 16V / 1.6 / 1.6 16V 04/2002 – 02/2008, 30 mm (vain etuakselille)
106,00€
Onko mielessäsi tyypillinen kysymys: mikä on helpoin tapa madaltaa autoa? MTS Technikin TÜV -hyväksytyt madallusjouset vastaavat tähän kysymykseen. Nämä saksalaisesta teräksestä valmistetut laadukkaat madallusjouset tarjoavat pitkäikäisen ratkaisun autosi madaltamiseen.
Jousien lukumäärä: 2 kpl (eteen)
Takuu: 2 vuotta, ilman kilometrirajoitusta
- Kuvaus
- Arviot (0)
Kuvaus
| Sopii näihin automalleihin | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vieritä taulukkoa sivulle päin nähdäksesi sen kokonaan. | ||||||||
| Merkki | Malli | Moottori | Vuosi | Tyyppi | Moot.koodi | Teho (kW) | Vetotapa | Korimalli |
| Seat | IBIZA III (6L) | 1.2 | 04/2002 – 02/2008 | 6L1 | BBM | 44 | FWD (Front-Wheel Drive) | Hatchback |
| Seat | IBIZA III (6L) | 1.2 | 04/2002 – 02/2008 | 6L1 | AZQ;BME | 47 | FWD (Front-Wheel Drive) | Hatchback |
| Seat | IBIZA III (6L) | 1.6 | 04/2002 – 02/2008 | 6L1 | BAH | 74 | FWD (Front-Wheel Drive) | Hatchback |
| Seat | IBIZA III (6L) | 1.2 12V | 04/2002 – 02/2008 | 6L1 | BXV | 51 | FWD (Front-Wheel Drive) | Hatchback |
| Seat | IBIZA III (6L) | 1.4 16V | 04/2002 – 02/2008 | 6L1 | BXW | 63 | FWD (Front-Wheel Drive) | Hatchback |
| Seat | IBIZA III (6L) | 1.4 16V | 04/2002 – 02/2008 | 6L1 | BBY;BKY | 55 | FWD (Front-Wheel Drive) | Hatchback |
| Seat | IBIZA III (6L) | 1.4 16V | 04/2002 – 02/2008 | 6L1 | AUB;BBZ | 74 | FWD (Front-Wheel Drive) | Hatchback |
| Seat | IBIZA III (6L) | 1.6 16V | 04/2002 – 02/2008 | 6L1 | BTS | 77 | FWD (Front-Wheel Drive) | Hatchback |
Alustasarjan tiedot:
TÜV -hyväksyntä: kyllä
Takuu: 2 vuotta
Madallus (etuakseli/taka-akseli): 30 mm / 30 mm
Tuotekoodi: VV1-MTSXSE027VA
– Tässä luettelossa ilmoitettu madalluksen määrä on pienempi, jos kyseessä on vakio-urheilujousitus tai alkuperäinen madallus.
– Ei sovellu 4×4-malleihin.
– Jos autoon on asennettu muita kuin vakiovarusteita (esim. vetokoukku, nestekaasulaitteisto), auton todellinen madallus voi poiketa ilmoitetusta.
MTS Technik -madallusjouset:
✓ Valmistettu kylmävalssatusta saksalaisesta teräksestä.
✓ Laadukas pulverimaalattu pinta takaa hyvän korroosiosuojauksen.
✓ 2 vuotta takuuta ilman kilometrirajoitusta.
Parempaa ajotuntumaa etsivälle kuljettajalle ensimmäisiä parannuksia, joita autoon suositellaan tehtäväksi, on sen madaltaminen. Auton madaltamisella saavutetaan merkittäviä parannuksia kaarreajettavuuteen ja kovempiin nopeuksiin, sillä ajoneuvon alustasta tulee jäykempi, sen korin painopistettä saadaan matalammalle ja kori ei kallistele yhtä paljoa. Paremman tietuntuman lisäksi auton madaltaminen parantaa sen ulkonäköä tehden siitä tyylikkäämmän. Helpoimpia ja edullisimpia vaihtoehtoja auton madaltamiseen ovat madallusjouset. Näin on mahdollista säilyttää auton alkuperäiset iskunvaimentimet, mutta tuoda silti autoa matalammalle. MTS Technik on pitkään alalla ollut eurooppalainen alustanosien valmistaja ja toimittaja. Nämä TÜV -hyväksytyt madallusjouset ovat erinomaisesta laadustaan huolimatta hyvin edullisia. Erittäin laadukkaita MTS Technik madallusjousista tekee niiden valmistusprosessi sekä materiaalit, sillä ne valmistetaan kylmävalssatusta saksalaisteräksestä, jolla saadaan aikaan kova lujuus ja hyvä iskunkestävyys. MTS Technikin madallusjousilleen myöntämä 2 vuoden takuu ilman kilometrirajoitusta osoittaa selvästi heidän tuotteidensa laadun.
MTS Technik on lähes parikymmentä vuotta alalla ollut , jonka tuhansien madallusjousien valikoimasta löytyy lukuisiin eri ajoneuvoihin valittavissa olevia madallusjousia. MTS Technik on asettanut tavoitteekseen olla suurin laadukkaiden, mutta kuitenkin samalla edullisten, ajoneuvojen alustanosien valmistaja ja toimittaja. MTS Technikin madallusjousien valikoima on painotettu etenkin eurooppalaiseen automallistoon, ja se sisältää vaihtoehtoja tuoreimmista automalleista aina klassikoihin asti. Osoitus MTS Technikin laadusta on saksalaisen viranomaisen KBA:n antama TÜV-sertifikaatti MTS Technik alustoille ja madallusjousille.




Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.