MTS Technik madallusjouset BMW 3 Coupe (E36) 320 i / 325 i / 328 i 01/1996 – 1998, 50 mm / 20 mm

MTS Technik madallusjouset MTSXVO023HA

MTS Technik madallusjouset BMW 3 Coupe (E36) 320 i / 325 i / 328 i 01/1996 – 1998, 50 mm / 20 mm

225,40

Varastossa

225,40

Etsitkö vastausta tyypilliseen kysymykseen: miten madaltaa autoa helposti? Vastaus on TÜV -hyväksytyt MTS Technik madallusjouset. Nämä korkealaatuiset kylmävalssatusta teräksestä valmistetut madallusjouset ovat pitkäikäinen ratkaisu autosi madallukseen.

Jousien lukumäärä: 4 kpl
Takuu: 2 vuotta, ei sisällä kilometrirajoitusta

Tuotetunnus (SKU): VV2-MTSXBM223 Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Sopii näihin automalleihin
Vieritä taulukkoa sivulle päin nähdäksesi sen kokonaan.
Merkki Malli Moottori Vuosi Tyyppi Moot.koodi Teho (kW) Vetotapa Korimalli
BMW 3 Coupe (E36) 320 i 01/1996 – 1998 E36 M50 B20 (206S1);M50 B20 (206S2);M52 B20 (206S3) 110 RWD (Rear-Wheel Drive) Coupe
BMW 3 Coupe (E36) 325 i 01/1996 – 1998 E36 M50 B25 (256S1);M50 B25 (256S2) 141 RWD (Rear-Wheel Drive) Coupe
BMW 3 Coupe (E36) 328 i 01/1996 – 1998 E36 M52 B28 (286S1) 142 RWD (Rear-Wheel Drive) Coupe

Alustasarjan tiedot:

TÜV -hyväksyntä: kyllä
Takuu: 2 vuotta
Madallus (etuakseli/taka-akseli): 50 mm / 20 mm
Tuotekoodi: VV2-MTSXBM223
– Ei sovellu autoihin, joissa on tasonsäätö.
– Lukuun ottamatta M-malleja, S4-malleja ja Audi sport -alustalla varustettuja autoja.
– Kun valitset madalluksen, ota huomioon, että vakioajokorkeus edessä ja takana on hyvin erilainen. Asennuksen jälkeen madallus näyttää usein erilaiselta kuin luettelossa ilmoitettu madallus.
– Suosittelemme käyttämään tähän sarjaan lyhyitä iskunvaimentimia.
– Jos autoon on asennettu muita kuin vakiovarusteita (esim. vetokoukku, nestekaasulaitteisto), auton todellinen madallus voi poiketa ilmoitetusta.

MTS Technik -madallusjouset:

Kylmävalssattua saksalaista terästä.
Pulverimaalattu pinta, joka takaa erinomaisen korroosiosuojauksen.
Takuu 2 vuotta ilman kilometrirajoitusta.

Kunnollista ajotuntumaa etsivälle kuljettajalle ensimmäisiä parannuksia, joita autoon suositellaan tehtäväksi, on sen madaltaminen. Auton madaltamisella saavutetaan merkittäviä parannuksia kaarreajettavuuteen ja kovempiin nopeuksiin, sillä ajoneuvon alusta on jäykempi, sen korin painopistettä saadaan matalammalle ja kallistelu vähenee. Hyvän ajettavuuden lisäksi auton madaltaminen parantaa sen ulkonäköä tehden siitä tyylikkäämmän. Helpoimpia ja edullisimpia vaihtoehtoja ajoneuvon madaltamiseen ovat madallusjouset. Näin on mahdollista säilyttää ajoneuvon alkuperäiset iskunvaimentimet, mutta laskea silti autoa matalammalle. MTS Technik on kauan alalla toiminut eurooppalainen alustanosien valmistaja ja toimittaja. Nämä TÜV -hyväksytyt ja korkealla laadulla valmistetut madallusjouset ovat lisäksi kohtuuhintaisia, mikä tekee niistä erinomaisen valinnan. Erittäin laadukkaita MTS Technik madallusjousista tekee niihin valitut materiaalit sekä valmistusprosessi, sillä ne valmistetaan kylmävalssatusta saksalaisteräksestä, jolla aikaansaadaan kova lujuus ja hyvä iskunkestävyys. Selvä osoitus MTS Technik tuotteiden laadusta on heidän madallusjousilleen myöntämä 2 vuoden takuu, joka ei sisällä kilometrirajoitusta.

MTS Technik on pian 20 vuotta alalla ollut , jonka tuhansien madallusjousien valikoimasta löytyy erittäin laajaan automallivalikoimaan valittavissa olevia madallusjousia. MTS Technik on asettanut tavoitteekseen olla suurin laadukkaiden, mutta kuitenkin samalla kohtuuhintaisten, ajoneuvojen alustanosien valmistaja ja toimittaja. Madallusjousien valikoimansa MTS Technik painottaa etenkin eurooppalaista autokantaa ajatellen ja tarjoaa vaihtoehtoja alustoissa aina tuoreimmista malleista klassikoihin asti. Saksalaisviranomaisen KBA:n myöntämä TÜV-sertifikaatti MTS Technik alustoille ja madallusjousille kertoo paljon MTS:n korkeasta laadusta.

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “MTS Technik madallusjouset BMW 3 Coupe (E36) 320 i / 325 i / 328 i 01/1996 – 1998, 50 mm / 20 mm”