MTS Technik madallusjouset Volkswagen GOLF III (1H1) 1H1 1.9 TDI 09/1991 – 08/1994, 40 mm (vain etuakselille)

MTS Technik madallusjouset MTSXVO023HA

MTS Technik madallusjouset Volkswagen GOLF III (1H1) 1H1 1.9 TDI 09/1991 – 08/1994, 40 mm (vain etuakselille)

129,00

Varastossa

129,00

Onko edessäsi yleinen kysymys: mikä on helpoin tapa madaltaa autoa? MTS Technikin TÜV -hyväksytyt madallusjouset tarjoavat vastauksen tähän kysymykseen. Nämä korkealaatuiset kylmävalssatusta teräksestä valmistetut madallusjouset ovat kestävä ratkaisu autosi madallukseen.

Jousien lukumäärä: 2 kpl (eteen)
Takuu: 2 vuotta, ilman kilometrirajoitusta

Tuotetunnus (SKU): VV1-MTSXVW365VA Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Sopii näihin automalleihin
Vieritä taulukkoa sivulle päin nähdäksesi sen kokonaan.
Merkki Malli Moottori Vuosi Tyyppi Moot.koodi Teho (kW) Vetotapa Korimalli
Volkswagen GOLF III (1H1) 1.9 TDI 09/1991 – 08/1994 1H1 AFN 81 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback
Volkswagen GOLF III (1H1) 1.9 TDI 09/1991 – 08/1994 1H1 1Z;ALE;AHU 66 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback

Alustasarjan tiedot:

TÜV -hyväksyntä: kyllä
Takuu: 2 vuotta
Madallus (etuakseli/taka-akseli): 40 mm / 40 mm
Tuotekoodi: VV1-MTSXVW365VA
– Ei sovellu nelivetoisille autoille.
– Vuodesta 10/93 alkaen valmistetuissa autoissa voi olla tarpeen käyttää alkuperäistä jousipidikettä (Art.nro 1HO-412-341), koska etuakselin jousipidike on eri kokoinen.
– 16V + VR6 ja TDI, suosittelemme vaihtamaan urheilulliset iskunvaimentimet.
– Jos autoon on asennettu muita kuin vakiovarusteita (esim. vetokoukku, nestekaasulaitteisto), auton todellinen madallus voi poiketa ilmoitetusta.

MTS Technik -madallusjouset:

Saksalaista kylmävalssattua terästä.
Pulverimaalattu pinta, joka muodostaa kestävän suojan korroosiota vastaan.
2 vuotta takuuta ilman kilometrirajoitusta.

Mikäli autoa ajettaessa halutaan saavuttaa parempi tuntuma, on madallusjousien hankkiminen ensimmäisiä parannuksia, joita kannattaa tehdä. Auton madaltamisella saadaan aikaan merkittäviä parannuksia kaarreajettavuuteen ja kovempiin nopeuksiin, sillä ajoneuvon alusta on jäykempi, sen korin painopistettä saadaan matalammalle ja kori ei kallistele yhtä paljoa. Tietuntuman ohessa madaltamisella saadaan huomattava parannus auton ulkoiseen olemukseen. Kohtuuhintaisimpia vaihtoehtoja ajoneuvon madaltamiseen ovat madallusjouset. Käyttämällä madallusjousia ajoneuvon alkuperäiset iskunvaimentimet voidaan hyödyntää ja silti madaltaa autoa. Pitkään alalla toiminut MTS Technik valmistaa ja toimittaa korkealaatuiset alustanosat. Nämä TÜV -hyväksytyt madallusjouset ovat hyvästä laadustaan huolimatta varsin kohtuuhintaisia. MTS Technik madallusjouset valmistetaan laadukkaasta saksalaisesta kylmävalssatusta teräksestä, jonka ansiosta jousiin saadaan muodostettua kova lujuus ja hyvä iskunkestävyys. Selvä osoitus MTS Technik tuotteiden korkeasta laadusta on heidän madallusjousilleen myöntämä 2 vuoden takuu, joka ei sisällä kilometrirajoitusta.

Puolalainen ajoneuvojen alustanosien valmistaja MTS Technik on toiminut alalla pian parikymmentä vuotta, ja heidän tuhansien madallusjousien valikoimastaan on valittavissa madallusjousia lukuisiin eri ajoneuvoihin. MTS Technik haluaa tarjota mahdollisimman laajaan autovalikoimaan laadukkaita alustanosia silti edullisilla hinnoilla. MTS Technikin madallusjousien valikoima painottuu varsinkin eurooppalaiseen autokantaan, ja se sisältää vaihtoehtoja uusimmista automalleista aina klassikoihin asti. Saksalaisen viranomaisen KBA:n antama TÜV-sertifikaatti MTS Technik alustoille ja madallusjousille kertoo paljon MTS:n tuotteiden laadusta.

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “MTS Technik madallusjouset Volkswagen GOLF III (1H1) 1H1 1.9 TDI 09/1991 – 08/1994, 40 mm (vain etuakselille)”