MTS Technik madallusjouset Volkswagen GOLF VII (5G1) 5G1, BQ1, BE1, BE2 1.4 TSI / 1.5 TSI 10/2012 – 01/2020, 40 mm / 40 mm, (Monivarsituenta takana (multilink))

MTS Technik madallusjouset MTSXVO023HA

MTS Technik madallusjouset Volkswagen GOLF VII (5G1) 5G1, BQ1, BE1, BE2 1.4 TSI / 1.5 TSI 10/2012 – 01/2020, 40 mm / 40 mm, (Monivarsituenta takana (multilink))

127,00

Varastossa

127,00

Etsitkö vastausta yleiseen kysymykseen: mikä on helpoin tapa madaltaa autoa? Vastaus kysymykseen on MTS Technikin TÜV -hyväksytyt madallusjouset. Nämä laadukkaat kylmävalssatusta teräksestä valmistetut madallusjouset ovat kestävä ratkaisu autosi madaltamiseen.

Jousien lukumäärä: 4 kpl
Takuu: 2 vuotta, ilman kilometrirajoitusta

Tuotetunnus (SKU): VV1-MTSXVW246 Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Sopii näihin automalleihin
Vieritä taulukkoa sivulle päin nähdäksesi sen kokonaan.
Merkki Malli Moottori Vuosi Tyyppi Moot.koodi Teho (kW) Vetotapa Korimalli
Volkswagen GOLF VII (5G1) 1.4 TSI 10/2012 – 01/2020 5G1, BQ1, BE1, BE2 CZDA;CZEA 110 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback
Volkswagen GOLF VII (5G1) 1.4 TSI 10/2012 – 01/2020 5G1, BQ1, BE1, BE2 CPTA;CHPA 103 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback
Volkswagen GOLF VII (5G1) 1.5 TSI 10/2012 – 01/2020 5G1, BQ1, BE1, BE2 DPBA;DACA 96 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback
Volkswagen GOLF VII (5G1) 1.5 TSI 10/2012 – 01/2020 5G1, BQ1, BE1, BE2 DPCA;DADA 110 FWD (Front-Wheel Drive) Hatchback

Alustasarjan tiedot:

TÜV -hyväksyntä: kyllä
Takuu: 2 vuotta
Madallus (etuakseli/taka-akseli): 40 mm / 40 mm
Tuotekoodi: VV1-MTSXVW246
Lisätiedot:
-Monivarsituenta takana (multilink)
– Ei sovellu nelivetoisille autoille.
– Soveltuu vain ajoneuvoihin, joissa on monivarsituentainen takajousitus. (multilink)
– Noin 15 mm vähemmän madallusta ajoneuvoissa, joissa on urheilujousitus.
– Ei sovellu ajoneuvoihin, joissa on vääntöpalkkiakseli. (torsion beam)
– Jos autoon on asennettu muita kuin vakiovarusteita (esim. vetokoukku, nestekaasulaitteisto), auton todellinen madallus voi poiketa ilmoitetusta.

MTS Technik -madallusjouset:

Kestävää saksalaista kylmävalssattua terästä.
Pulverimaalattu pinta, joka takaa erinomaisen korroosiosuojauksen.
2 vuotta takuuta ilman kilometrirajoitusta.

Kunnollista tietuntumaa etsivälle kuljettajalle ensimmäisiä parannuksia, joita autoon suositellaan tehtäväksi, on sen madaltaminen. Auton madaltaminen tuo alustaan jäykkyyttä, ja matalamman painopisteen ansiosta se lisää myös vakautta kaarteissa sekä kovemmissa nopeuksissa. Hyvän ajettavuuden lisäksi auton madaltaminen parantaa sen tyylikkyyttä ja ulkoista olemusta. Yksinkertaisesti edullisimpia tapoja ajoneuvon madaltamiseen ovat madallusjouset. Käyttämällä madallusjousia auton tehdasiskunvaimentimet on mahdollista hyödyntää ja silti madaltaa autoa. Pitkään alalla toiminut MTS Technik valmistaa ja toimittaa laadukkaat alustanosat. Nämä TÜV -hyväksynnällä varustetut ja korkealla laadulla valmistetut madallusjouset ovat lisäksi kohtuuhintaisia, mikä tekee niistä järkevän valinnan. Erittäin hyvin kestäviä MTS Technik madallusjousista tekee niiden valmistusprosessi sekä materiaalit, sillä ne valmistetaan kylmävalssatusta saksalaisteräksestä, jolla aikaansaadaan erinomainen lujuus ja hyvä iskunkestävyys. Selvä osoitus MTS Technik tuotteiden laadusta on heidän madallusjousilleen myöntämä 2 vuoden takuu, joka ei sisällä kilometrirajoitusta.

Puolalainen ajoneuvojen alustanosien valmistaja MTS Technik on ollut alalla lähes parikymmentä vuotta, ja heidän tuhansien madallusjousien valikoimastaan on valittavissa madallusjousia lukuisiin eri ajoneuvoihin. MTS Technik haluaa tarjota mahdollisimman laajaan autovalikoimaan korkealaatuisia alustanosia silti edullisilla hinnoilla. Madallusjousien valikoimansa MTS Technik on halunnut painottaa varsinkin eurooppalaista autokantaa ajatellen ja tarjoaa vaihtoehtoja alustoissa aina tuoreimmista malleista klassikoihin asti. Saksalaisen viranomaisen KBA:n myöntämä TÜV-sertifikaatti MTS Technikin valmistamille alustoille ja madallusjousille kertoo paljon MTS:n korkeasta laadusta.

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “MTS Technik madallusjouset Volkswagen GOLF VII (5G1) 5G1, BQ1, BE1, BE2 1.4 TSI / 1.5 TSI 10/2012 – 01/2020, 40 mm / 40 mm, (Monivarsituenta takana (multilink))”