MTS Technik madallusjouset Skoda SUPERB II Estate (3T) 3T5 1.4 TSI / 1.6 TDI / 1.8 TSI / 2.0 TFSI 10/2009 – 06/2015, 20 mm (vain taka-akselille)

MTS Technik madallusjouset MTSXVO023HA

MTS Technik madallusjouset Skoda SUPERB II Estate (3T) 3T5 1.4 TSI / 1.6 TDI / 1.8 TSI / 2.0 TFSI 10/2009 – 06/2015, 20 mm (vain taka-akselille)

119,00

Varastossa

119,00

Etsitkö vastausta tyypilliseen kysymykseen: miten madaltaa autoa helposti? Vastaus on MTS Technikin TÜV -hyväksytyt madallusjouset. Nämä saksalaisesta teräksestä valmistetut laadukkaat madallusjouset antavat kestävän ratkaisun autosi madaltamiseen.

Jousien lukumäärä: 2 kpl (taakse)
Takuu: 2 vuotta, ilman kilometrirajoitusta

Tuotetunnus (SKU): VV1-MTSXSK037HA Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Sopii näihin automalleihin
Vieritä taulukkoa sivulle päin nähdäksesi sen kokonaan.
Merkki Malli Moottori Vuosi Tyyppi Moot.koodi Teho (kW) Vetotapa Korimalli
Skoda SUPERB II Estate (3T) 1.4 TSI 10/2009 – 06/2015 3T5 CAXC 92 FWD (Front-Wheel Drive) Estate
Skoda SUPERB II Estate (3T) 1.6 TDI 10/2009 – 06/2015 3T5 CAYC 77 FWD (Front-Wheel Drive) Estate
Skoda SUPERB II Estate (3T) 1.8 TSI 10/2009 – 06/2015 3T5 CDAA 118 FWD (Front-Wheel Drive) Estate
Skoda SUPERB II Estate (3T) 1.8 TSI 10/2009 – 06/2015 3T5 CDAB 112 FWD (Front-Wheel Drive) Estate
Skoda SUPERB II Estate (3T) 2.0 TFSI 10/2009 – 06/2015 3T5 CCZA 147 FWD (Front-Wheel Drive) Estate

Alustasarjan tiedot:

TÜV -hyväksyntä: kyllä
Takuu: 2 vuotta
Madallus (etuakseli/taka-akseli): 30 mm / 20 mm
Tuotekoodi: VV1-MTSXSK037HA
– Ei sovellu nelivetoisille autoille.
– Autoissa, joissa on tehtaan madallus, ilmoitettu madallus pienenee tehtaan madalluksen verran.
– Jos autoon on asennettu muita kuin vakiovarusteita (esim. vetokoukku, nestekaasulaitteisto), auton todellinen madallus voi poiketa ilmoitetusta.

MTS Technik -madallusjouset:

Kylmävalssattua saksalaista terästä.
Pulverimaalattu pinta, joka muodostaa kestävän korroosiosuojan.
2 vuoden takuu ilman kilometrirajoitusta.

Mikäli autoa ajettaessa halutaan saavuttaa parempi tietuntuma, on madallusjousien hankkiminen ensimmäisiä parannuksia, joita kannattaa tehdä. Auton madaltamisella saadaan aikaan merkittäviä parannuksia kaarreajettavuuteen ja kovempiin nopeuksiin, sillä ajoneuvon alustasta tulee jäykempi, sen korin painopistettä saadaan matalammalle ja kori ei kallistele yhtä paljoa. Ajotuntuman lisäksi madaltamisella saadaan merkittävä parannus auton ulkoiseen olemukseen. Yksinkertaisesti edullisimpia tapoja auton madaltamiseen ovat madallusjouset. Asentamalla madallusjouset autosi tehdasiskunvaimentimet voidaan hyödyntää ja silti madaltaa autoa. Pitkään alalla toiminut MTS Technik valmistaa ja toimittaa korkealaatuiset alustanosat. Nämä TÜV -hyväksynnällä varustetut madallusjouset ovat korkeasta laadustaan huolimatta varsin kohtuuhintaisia. MTS Technik madallusjouset valmistetaan korkealaatuisesta saksalaisesta kylmävalssatusta teräksestä, jonka ansiosta jousiin saadaan muodostettua kova lujuus ja hyvä iskunkestävyys. Selvä osoitus MTS Technik tuotteiden laadusta on heidän madallusjousilleen myöntämä 2 vuoden takuu, jossa ei ole lainkaan kilometrirajoitusta.

Puolalainen valmistaja MTS Technik on ollut alalla lähes 20 vuotta, ja heidän huippulaajasta madallusjousien valikoimasta löytyy madallusjousia lukuisiin eri ajoneuvoihin. MTS Technik tavoittelee olevansa suurin laadukkaiden, mutta kuitenkin samalla edullisten, ajoneuvojen alustanosien valmistaja ja toimittaja. MTS Technikin madallusjousien valikoima painottuu etenkin eurooppalaiseen automallistoon, ja se sisältää vaihtoehtoja uusimmista automalleista aina klassikoihin asti. Osoitus MTS Technikin laadusta on saksalaisen viranomaisen KBA:n antama TÜV-sertifikaatti MTS Technik alustoille ja madallusjousille.

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “MTS Technik madallusjouset Skoda SUPERB II Estate (3T) 3T5 1.4 TSI / 1.6 TDI / 1.8 TSI / 2.0 TFSI 10/2009 – 06/2015, 20 mm (vain taka-akselille)”