MTS Technik camber-yläpäät Audi TT 8N Roadster 1.8 / 1.8 Quattro / 3.2 VR6 Quattro 8N9 10/1999 – 06/2006 etuakseli
309,00€
Camber-yläpäät – drifting-, styling- ja ratakäyttöön! MTS Technikin tyylikkäät camber-säätölaudat ovat valmistettu kevyistä ja kestävistä materiaaleista. Helppo säätää, monta toimintoa. Yläpäät soveltuvat kaikkiin alustasarjoihin, joihin teknisistä tiedoista löytyvät alustasarjan mittatiedot täsmäävät.
Takuu: 2 vuotta, ei kilometrirajoitusta
- Kuvaus
- Arviot (0)
Kuvaus
Soveltuvuus:
Automalli: Audi TT 8N Roadster
Moottori: 1.8 / 1.8 Quattro / 3.2 VR6 Quattro
Tyyppi: 8N9
Vuosimalli: 10/1999 – 06/2006
Yläpäiden tiedot:
Akseli: etuakseli
Camber-kulman säätövara: [Adjustment camber range]
Caster-kulman säätövara: [Adjustment caster range]
Takuu: 2 vuotta
Tuotekoodi: VV[version numero]-[Part number (new)]
Mitat:
Huom! Kohdat A-D löytyvät mittakuvasta muiden tuotekuvien jälkeen.
A – Iskunvaimentimen männänvarren halkaisija: 40 mm
B – Iskunvaimentimen männänvarren kierteen nousu: 40 mm
C – Iskunvaimentimen männänvarren kiinnityskohdan pituus: 20 mm
D – Kiinnityskohdan kierteen pituus: M14x1.5
Paino: 600 g
Huomautukset:
– Jos sarja ei sisällä erityistä männänvarren mutteria, käytä iskunvaimentimen mutteria.- Säätöalue voi olla erilainen riippuen ajoneuvoversiosta, madalluksesta tai jousitusosien hitsaustarkkuudesta.
MTS Technik –Camber-yläpäät:
- Tarkka säädettävyys
- Kestävä MTS Technikin suunnittelema uniball laakeri
- Valmistettu kevyistä ja kestävistä materiaaleista
- Esteettinen design – soveltuu myös show-autoihin
Kaikki myymämme MTS Technik yläpäät ovat toisen sukupolven versioita, joissa on paranneltu tärkeimpiä ominaisuuksia kuten suorituskykyä, käytettävyyttä ja estetiikkaa. Parannuksien ansiosta yläpäät ovat saavuttaneet huippuluokan laadun. MTS Technikin yläpäät ovat valmistettu kevyistä, mutta hyvin kestävistä materiaaleista.
Yläpäillä on monta käyttötarkoitusta. Yläpäiden avulla voidaan luonnollisesti säätää renkaiden camber- ja caster-kulmaa. Yleensä camber-säätölaudat madaltavat autoa hieman. Alusta jäykkenee ja ohjattavuus paranee, kun tehtaalta tulevat yläpäiden kumit vaihdetaan polyuretaanisiin säätölautoihin.
MTS Technik camber-yläpäissä käytetään heidän itse suunnittelemia uniball laakereita. Uniball laakeri on normaalia isompi ja valmistettu kestävistä materiaaleista kuten ruostumattomasta teräksestä. Näiden tekijöiden ansiosta MTS:n yläpäiden käyttöikä on pitkä verrattuna muiden valmistajien yläpäihin.
Yläpäitä voi säätää eri tavoin. Säädöt ovat myös hyvin tarkat. MTS Technik camber-säätölaudat ovat varustettu ”Inox easy slide” camber-säätö –mekaniikalla. Mekaniikka helpottaa ja nopeuttaa camberin säätöä sekä mahdollistaa säätöjen toimivuuden hankalissakin olosuhteissa.
Laadun ja käytettävyyden lisäksi yläpäät ovat suunniteltu näyttämään urheilullisilta. Musta eloksoitu alumiini takaa elegantin tyylin. MTS Technikin camber-säätölautoja voidaankin nähdä myös muun muassa show-autojen iskunvaimentimissa.
Vuodesta 2005 alkaen toiminut puolalainen MTS Technik valmistaa auton iskunvaimennuksen ja jousituksen osia. Yrityksen tärkeimpiä toimintaperiaatteita ovat faktoihiin ja yksinkertaisuuteen pohjautuva toiminta sekä muuttuvuus. Nämä arvot ovat mahdollistaneet heitä luomaan hyvin laadukkaita tuotteita, joita voi hankkia järkihinnalla.





Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.