MTS Technik camber-yläpäät BMW 1 Series / E88 Cabriolet 118i / 120i / 125i / 128i / 135i / 118d / 120d / 123d 12/2007 – 12/2013 etuakseli
279,00€
Camber-yläpäät – drifting-, styling- ja ratakäyttöön! MTS Technikin näyttävät yläpäät ovat valmistettu laadukkaista ja kestävistä materiaaleista. Monta toimintoa, helppo säätää. Yläpäät voidaan sovittaa mihin vain alustasarjaan, johon teknisissä tiedoissa olevat mitat sopivat.
Takuu: 2 vuotta, ei kilometrirajoitusta
- Kuvaus
- Arviot (0)
Kuvaus
Soveltuvuus:
Automalli: BMW 1 Series / E88 Cabriolet
Moottori: 118i / 120i / 125i / 128i / 135i / 118d / 120d / 123d
Tyyppi: E88
Vuosimalli: 12/2007 – 12/2013
Yläpäiden tiedot:
Akseli: etuakseli
Camber-kulman säätövara: [Adjustment camber range]
Caster-kulman säätövara: [Adjustment caster range]
Madaltaa autoa alustasarjan lisäksi: 20 mm
Takuu: 2 vuotta
Tuotekoodi: VV[version numero]-[Part number (new)]
Mitat:
Huom! Kohdat A-D löytyvät mittakuvasta muiden tuotekuvien jälkeen.
A – Iskunvaimentimen männänvarren halkaisija: 43 mm
B – Iskunvaimentimen männänvarren kierteen nousu: 28 mm
C – Iskunvaimentimen männänvarren kiinnityskohdan pituus: 22 mm
D – Kiinnityskohdan kierteen pituus: M12x1.25, M14x1.5
Paino: 840 g
Huomautukset:
– Jos sarja ei sisällä erityistä männänvarren mutteria, käytä iskunvaimentimen mutteria.- Säätöalue voi olla erilainen riippuen ajoneuvoversiosta, madalluksesta tai jousitusosien hitsaustarkkuudesta.
MTS Technik –Camber-yläpäät:
- Tarkka säädettävyys
- Kestävä MTS Technikin suunnittelema uniball laakeri
- Valmistettu kevyistä ja kestävistä materiaaleista
- Tyylikäs design – sopii myös show-autoihin
MTS Technikin toisen sukupolven camber-yläpäissä on parannettu suorituskykyyn, käytettävyyteen ja estetiikkaan liittyviä ominaisuuksia. Parannuksien ansiosta yläpäät ovat huippulaatuisia. MTS Technikin yläpäät ovat valmistettu kevyistä, mutta hyvin kestävistä materiaaleista.
Yläpäillä on monta funktiota. Yläpäiden avulla voidaan luonnollisesti säätää renkaiden camber- ja caster-kulmaa. Yleensä camber-säätölaudat madaltavat autoa hieman. Yläpäät voivat lisäksi myös jäykentää alustaa ja parantaa ohjattavuutta, kun tehtaalta tulevat yläpäiden kumit vaihdetaan polyuretaanisiin säätölautoihin.
MTS Technik -yläpäät ovat varustettuja heidän itse suunnittelemillaan uniball laakereilla. Uniball laakeri on normaalia isompi ja valmistettu kestävistä materiaaleista kuten ruostumattomasta teräksestä. Näiden tekijöiden ansiosta MTS:n yläpäiden käyttöikä on pitkä verrattuna muiden valmistajien yläpäihin.
Yläpäitä voi säätää monipuolisesti. Säädöt ovat myös hyvin tarkat. MTS Technik yläpäissä on ”Inox easy slide” camber-säätö -mekaniikka. Mekaniikka helpottaa ja nopeuttaa camberin säätöä sekä mahdollistaa säätöjen toimivuuden hankalissakin olosuhteissa.
Laadun ja käytettävyyden lisäksi yläpäät on haluttu tehdä näyttämään urheilullisilta. Musta eloksoitu alumiini takaa arvokkaan tyylin. MTS Technik –yläpäitä voikin löytää muun muassa show-autojen iskunvaimentimista.
Vuodesta 2005 alkaen toiminut puolalainen MTS Technik valmistaa auton iskunvaimennuksen ja jousituksen osia. Yrityksen tärkeimpiä toimintaperiaatteita ovat faktoihiin ja yksinkertaisuuteen pohjautuva toiminta sekä muuttuvuus. Nämä arvot ovat johtaneet hinta-laatusuhteeltaan todella hyviin tuotteisiin.





Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.