Eibach Pro-Spacer HYUNDAI TUCSON (LM, EL, ELH) 04.2010 – 5×114,3 25.0 mm levikepalat (napaan pultattava, keskittävä)

Eibach Pro-Spacer S90-4-30-015

Eibach Pro-Spacer HYUNDAI TUCSON (LM, EL, ELH) 04.2010 – 5×114,3 25.0 mm levikepalat (napaan pultattava, keskittävä)

220,78€

Varastossa

220,78€

Eibachin Pro-Spacer levikepalat ovat loistava valinta Eibach Pro-Kit- ja Sportline- alustasarjojen kanssa, jos autosi vanteista jää uupumaan sitä jotakin. Spacereiden avulla saadaan tyylikkäämpi ulkonäkö, kun vanne tuodaan ulommaksi. Spacereilla saadaan myös parempi ajotuntuma, sillä auton korin kallistelu vähenee.

Pulttijako: 5×114,3
Keskireikä: 67 mm
Levitys koko akselille: 50 mm
Myydään pareittain — pakkaus sisältää 2 kpl levikepaloja

Tuotetunnus (SKU): e10a97aff7c8 Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Sopii seuraavaan automalliin: HYUNDAI TUCSON (LM, EL, ELH)
Vuosimalli: 04.2010 –
Moottori: TUCSON (LM, EL, ELH)

Eibach on yksi maailman suurimmista alustaosien valmistajista ja heidän laadukkailla Pro-Spacereilla tuot vanteesi offsetin juuri haluamallesi tasolle. Pro-Spacer levikepaloilla vanteet saa parempaan kohtaan pyöränkaariin nähden. Tämä kohentaa auton ulkonäköä, koska vanne on kaaren kanssa linjassa ja täyttää myös pyöräkotelon paremmin. Ulkoisten ominaisuuksien lisäksi spacereilla parannetaan auton käyttäytymistä. Leveämpi raideväli pienentää korin kallistelua, mikä puolestaan tekee autoon tukevamman ajotuntuman.

Eibach Pro-Spacer:

  • Tehty korkealla vetolujuudella valmistetusta alumiinista
  • Erittäin tarkat toleranssit takaavat täydellisen sopivuuden ja erinomaisen vanteiden tasapainon
  • Jokainen malli on jäykkyys- ja rasitustestattu
  • Kestävä korroosionestopinnoite (DIN 50021)
  • Huomattava painoero verrattuna teräksisiin levikepaloihin
  • Laaja valikoima, saatavilla useimpiin automalleihin
  • Myydään pareittain
  • Tüv-hyväksytty

Optimoi autosi sporttisuus viimeistä yksityiskohtaa myöten: Eibach alustasarjat ja Pro-Spacerit!

Tuotekohtaiset tiedot:

Eibach Pro-Spacer, napaan pultattava, keskittävä

  • Napaan pultattava levikepala
  • Keskittävällä huulella
  • Kiinnittäminen:
    a) Levikepala pyörännapaan: käyttämällä mukana tulevia muttereita
    b) Vanne levikepalaan: käyttämällä vanteen alkuperäisiä muttereita
  • Toimitetaan kiinnitysosilla

Tarvittaessa voit ottaa yhteyttä asiakaspalveluumme varmistaaksesi tuotteen yhteensopivuuden: info@vauhtiveikot.fi

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Eibach Pro-Spacer HYUNDAI TUCSON (LM, EL, ELH) 04.2010 – 5×114,3 25.0 mm levikepalat (napaan pultattava, keskittävä)”

Kaikki myymämme Eibach-tuotteet ovat TÜV-hyväksyttyjä. Automallikohtaisen TÜV-todistuksen saat ladattua täältä: vauhtiveikot.fi/eibach-todistukset