Eibach Pro-Spacer MAZDA 2 (DL,DJ) 11.2014 – 4×100 15.0 mm levikepalat (napaan pultattava, keskittävä)

Eibach Pro-Spacer S90-4-30-015

Eibach Pro-Spacer MAZDA 2 (DL,DJ) 11.2014 – 4×100 15.0 mm levikepalat (napaan pultattava, keskittävä)

201,38

Varastossa

201,38

Eibachin Pro-Spacer levikepalat ovat loistava valinta Eibach Pro-Kit- ja Sportline- alustasarjojen kanssa, jos autosi vanteista jää uupumaan sitä jotakin. Spacereiden avulla saadaan parempi ulkonäkö, kun vanne istuu linjassa pyöränkaaren kanssa. Levikepaloilla saadaan myös parempi ajotuntuma, sillä auton korin kallistelu vähenee.

Pulttijako: 4×100
Keskireikä: 54 mm
Levitys koko akselille: 30 mm
Myydään pareittain — pakkaus sisältää 2 kpl levikepaloja

Tuotetunnus (SKU): 09bfaccc5b89 Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Automalli, johon tuote sopii: MAZDA 2 (DL,DJ)
Vuosimalli: 11.2014 –
Moottori: 2 (DL,DJ)

Eibach on eräs maailman suurimmista alustaosien valmistajista ja heidän laadukkailla Pro-Spacereilla tuot vanteesi offsetin juuri haluamallesi tasolle. Pro-Spacereilla vanteet saa istumaan sopivasti pyöränkaariin nähden. Tämä parantaa auton ulkonäköä, koska vanne on kaaren kanssa linjassa ja täyttää myös pyöräkotelon paremmin. Spacereilla saat vaikutettua ulkonäön lisäksi myös auton käyttäytymiseen. Suurempi raideväli vähentää korin kallistelua, mikä puolestaan tekee autoon vakaammat ajo-ominaisuudet.

Eibach Pro-Spacer:

  • Tehty korkealla vetolujuudella valmistetusta alumiinista
  • Erittäin tarkat toleranssit takaavat täydellisen sopivuuden ja erinomaisen vanteiden tasapainon
  • Jokainen malli on jäykkyys- ja rasitustestattu
  • Kestävä korroosionestopinnoite (DIN 50021)
  • Huomattava painoero verrattuna teräksisiin spacereihin
  • Laaja valikoima, saatavilla useimpiin automalleihin
  • Myydään pareittain
  • Tüv-hyväksyntä

Optimoi autosi sporttisuus viimeistä yksityiskohtaa myöten: Eibach alustasarjat ja Pro-Spacerit!

Tuotekohtaiset tiedot:

Eibach Pro-Spacer, napaan pultattava, keskittävä

  • Napaan pultattava levikepala
  • Keskittävällä huulella
  • Kiinnittäminen:
    a) Levikepala pyörännapaan: käyttämällä mukana tulevia muttereita
    b) Vanne levikepalaan: käyttämällä vanteen alkuperäisiä muttereita
  • Toimitetaan kiinnitysosilla

Tuotteen yhteensopivuuden voit myös tarkistaa kysymällä asiakaspalvelustamme: info@vauhtiveikot.fi

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Eibach Pro-Spacer MAZDA 2 (DL,DJ) 11.2014 – 4×100 15.0 mm levikepalat (napaan pultattava, keskittävä)”

Kaikki myymämme Eibach-tuotteet ovat TÜV-hyväksyttyjä. Automallikohtaisen TÜV-todistuksen saat ladattua täältä: vauhtiveikot.fi/eibach-todistukset