Eibach Pro-Spacer MAZDA 2 SALOON (DL) 01.2015 – 4×100 20.0 mm levikepalat (läpipultattava, keskittävä)

Eibach Pro-Spacer S90-6-20-035

Eibach Pro-Spacer MAZDA 2 SALOON (DL) 01.2015 – 4×100 20.0 mm levikepalat (läpipultattava, keskittävä)

195,42

Varastossa

195,42

Eibachin Pro-Spacer levikepalat ovat täydellinen valinta Eibach Pro-Kit- ja Sportline- alustasarjojen kanssa, jos autosi vanteista jää uupumaan sitä jotakin. Spacereiden kanssa saadaan tyylikkäämpi ulkonäkö, kun vanne istuu linjassa pyöränkaaren kanssa. Levikepaloilla saadaan myös parempi ajotuntuma, sillä auton korin kallistelu vähenee.

Pulttijako: 4×100
Keskireikä: 54 mm
Levitys koko akselille: 40 mm
Myydään pareittain — pakkaus sisältää 2 kpl levikepaloja

Tuotetunnus (SKU): 6e7620b544db Osastot: , , , ,

Haluatko maksaa mieluummin osamaksulla? Laske kuukausierän koko alla olevalla laskurilla.

Kuvaus

Sopii seuraavaan automalliin: MAZDA 2 SALOON (DL)
Vuosimalli: 01.2015 –
Moottori: 2 SALOON (DL)

Eibach on yksi maailman johtavista alustaosien valmistajista ja heidän laadukkailla Pro-Spacereilla tuot vanteesi offsetin juuri haluamallesi tasolle. Pro-Spacer levikepaloilla vanteet saa sopivampaan kohtaan pyöränkaariin nähden. Tämä parantaa auton ulkonäköä, koska vanne tulee ulommaksi ja täyttää myös pyöräkotelon paremmin. Spacereilla saat vaikutettua ulkonäön lisäksi myös auton käyttäytymiseen. Leveämpi raideväli vähentää korin kallistelua, mikä puolestaan tekee autoon tukevamman ajotuntuman.

Eibach Pro-Spacer:

  • Tehty korkealla vetolujuudella valmistetusta alumiinista
  • Erittäin tarkat toleranssit takaavat täydellisen sopivuuden ja erinomaisen vanteiden tasapainon
  • Jokainen malli on jäykkyys- ja rasitustestattu
  • Kestävä korroosionestopinnoite (DIN 50021)
  • Huomattava painoero verrattuna teräksisiin levikepaloihin
  • Laaja valikoima, saatavilla useimpiin automalleihin
  • Myydään pareittain
  • Tüv-hyväksyntä

Optimoi autosi sporttisuus viimeistä yksityiskohtaa myöten: Eibach alustasarjat ja Pro-Spacerit!

Tuotekohtaiset tiedot:

Eibach Pro-Spacer, läpipultattava, keskittävä

  • Läpipultattava levikepala
  • Keskittävällä huulella
  • Kiinnitetään pidemmillä pyörännapaan vaihdettavilla pulteilla (vaihdetaan auton napaan)
  • Toimitetaan kiinnitysosilla (alkuperäisille vanteille tai alkuperäistä vastaavalla kiinnityksellä)

Tuotteen yhteensopivuuden voit myös tarkistaa kysymällä asiakaspalvelustamme: info@vauhtiveikot.fi

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.


Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Eibach Pro-Spacer MAZDA 2 SALOON (DL) 01.2015 – 4×100 20.0 mm levikepalat (läpipultattava, keskittävä)”

Kaikki myymämme Eibach-tuotteet ovat TÜV-hyväksyttyjä. Automallikohtaisen TÜV-todistuksen saat ladattua täältä: vauhtiveikot.fi/eibach-todistukset