Eibach Pro-Spacer MERCEDES-BENZ CLA COUPE (C117) 01.2013 – 5×112 25.0 mm levikepalat (napaan pultattava, keskittävä)
220,78€
Eibachin Pro-Spacer levikepalat ovat erinomainen valinta Eibach Pro-Kit- ja Sportline- alustasarjojen kanssa, jos autosi vanteista jää puuttumaan sitä jotakin. Spacereiden avulla saadaan tyylikkäämpi ulkonäkö, kun vanne tuodaan ulommaksi. Spacereilla saadaan myös parempi ajotuntuma, sillä auton korin kallistelu vähenee.
Pulttijako: 5×112
Keskireikä: 66.45 mm
Levitys koko akselille: 50 mm
Myydään pareittain — pakkaus sisältää 2 kpl levikepaloja
- Kuvaus
- Arviot (0)
- TÜV-hyväksyntä
Kuvaus
Sopii seuraavaan automalliin: MERCEDES-BENZ CLA COUPE (C117)
Vuosimalli: 01.2013 –
Moottori: CLA COUPE (C117)
Eibach on eräs maailman suurimmista alustaosien valmistajista ja heidän laadukkailla Pro-Spacereilla korjaat vanteesi offsetin oikealle tasolle. Pro-Spacer levikepaloilla vanteet saa parempaan kohtaan pyöränkaariin nähden. Tämä parantaa auton ulkonäköä, koska vanne tulee ulommaksi ja täyttää myös pyöräkotelon paremmin. Raideväliä leventämällä saat vaikutettua ulkonäön lisäksi myös auton käyttäytymiseen. Leveämpi raideväli pienentää korin kallistelua, mikä puolestaan tekee autoon tukevamman ajotuntuman.
Eibach Pro-Spacer:
- Tehty korkealla vetolujuudella valmistetusta alumiinista
- Erittäin tarkat toleranssit takaavat täydellisen sopivuuden ja erinomaisen vanteiden tasapainon
- Jokainen malli on jäykkyys- ja rasitustestattu
- Kestävä korroosionestopinnoite (DIN 50021)
- Huomattavasti kevyemmät verrattuna teräksisiin levikepaloihin
- Laaja valikoima, saatavilla useimpiin automalleihin
- Myydään pareittain
- Tüv-hyväksyntä
Optimoi autosi sporttisuus viimeistä yksityiskohtaa myöten: Eibach alustasarjat ja Pro-Spacerit!
Tuotekohtaiset tiedot:

- Napaan pultattava levikepala
- Keskittävällä huulella
- Toimitetaan kiinnitysosilla (alkuperäisille vanteille tai alkuperäistä vastaavalla kiinnityksellä)
- Kiinnittäminen:
a) Levikepala pyörännapaan: käyttämällä mukana tulevia kiinnityspultteja
b) Vanne levikepalaan: käyttämällä vanteen alkuperäisiä pultteja - Metalliholkilla
Tuotteen yhteensopivuuden voit myös tarkistaa kysymällä asiakaspalvelustamme: info@vauhtiveikot.fi
Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Eibach Pro-Spacer MERCEDES-BENZ CLA COUPE (C117) 01.2013 – 5×112 25.0 mm levikepalat (napaan pultattava, keskittävä)”
Kaikki myymämme Eibach-tuotteet ovat TÜV-hyväksyttyjä. Automallikohtaisen TÜV-todistuksen saat ladattua täältä: vauhtiveikot.fi/eibach-todistukset





Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.